Tauri Kilk alustas Belgias kindla võiduga

24.–26. septembrini peetakse Belgias Herstalis Junior International Seriesi kategooria turniiri Yonex Belgian Junior 2021, kus meeste üksikmängus on esimene asetus Triitoni mängijal Tauri Kilgil. Avaringis vaba olnud tartlane alustas turniiri edukalt, võites reedel hollandlase Rune van Dalmi 21:9, 21:9. Laupäeva hommikupoolikul peetavas kolmanda ringi kohtumises on Tauri vastaseks sakslane Kevin Baum, kes alistas oma kaasmaalase Lucas Wiechmanni 21:9, 21:15.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

16 parema sekka on end mänginud juba ka Oskar Männik (TÜASK), kes avaringis sai loobumisvõidu, teises aga alistas kaasmaalases Rannar Zirki (Nõo SK). Esimese geimi võitis Männik 22:20, teises jäi peale neljanda asetusega Zirk 21:19. Kolmas geim tuli Männikule juba lihtsamalt, 21:12. Veerandfinaalis on tartlase vastane Eric Teller (Saksamaa).

Kaheksanda asetusega Mario Kirisma (TSKeskus) oli esimeses ringis vaba, tema esimeseks vastaseks oli päeva teisel poolel Mats Duwel (Holland). Kirisma mängis end kolmanda eestlasena kolmandasse ringi, võites kohtumise 21:15, 21:10. Järgmisena mängib tallinlane Rayane Mouriga (Prantsusmaa). Steven Kristiansen (Viimsi SK) jäi esimeses ringis alla Baptiste Rolinile (Belgia) 7:21, 8:21, Robin Schmalz (TSKeskus) pidi tunnistama Naren Shankar Iyeri (India) paremust 21:12, 21:13.

Naiste üksikmängus olnuks Catlyn Kruusil Belgias teine asetus, paraku pole tartlanna käevigastus piisaval määral paranenud ning Herstali ta ei sõitnud. Kuuenda asetuse saanud Ramona Üprus (TÜASK) alustas võidukalt. Ella Neve (Saksamaa) vastu võitis ta avageimi 21:15 ja teise 21:13. Veerandfinaali jõudmiseks on nüüd vaja jagu saada Anouk van Wijkist (Holland) ning kui see õnnestub, võivad tema teed ristuda esimese asetusega Tasnim Miriga (India). Viimasega oli avaringis hädas Andra Mai Hoop (TÜASK), kaotades 1:21, 5:21.

Paarismängudega tehakse Belgias algust laupäeval.