Tauri Kilk jätkas Dubrovnikus üksikmängu võidukalt

Kagu-Horvaatia kuurortlinnas Dubrovnikus peetaval BWF-i Junior International Challenge’i kategooria turniiril Croatia Valamar Junior Open 2022 mängis esimese asetusega Tauri Kilk end reedel kindlalt 16 parema sekka. Meesjuunioride üksikmängus võitis tartlane kolmandas ringis poolaka Dominik Kwinta 21:8, 21:18. Laupäeva hommikul kohtub Kilk 11. asetusega sakslase Kenneth Neumanniga.

Segapaarismängus võitsid Kilk ja Elisaveta Berik avaringis Nicolas Franconville’i ja Vera Appenzelleri Šveitsist 21:10, 21:15, kuid kaotasid teises hispaanlastele Daniel Francole ja Elena Payale 21:13 võidetud avageimi järel 20:22 ja 16:21. Andrei Schmidt ja Emili Pärsim pidid avaringis tunnistama Iirimaa esindajate Matthewi Cheungi ja Sophia Noble’i paremust 21:13, 21:18, Hugo Themas ja Marelle Salu jäid alla Vojtěch Havlíčekile ja Kateřina Koliášovále Tšehhist 16:21, 15:21 ning Robin Schmalz ja Marta Emili Teller kaotasid Bartlomiej Butkusele ja Julia Wojcikule mõlemad geimid 15:21.

Chris Robin Talts ja Kadi Ilves kaotasid Til Gatzschele ja Anna Mejikovskiyle Saksamaalt 10:21, 13:21, järgmises ringis alistas Saksa paar ka avaringis vabad olnud Rene Leemani ja Katriin Jagomägi 21:2, 21:12. Šotlase Richard Adamsi ja Emilia Šapovalova koostöö piirdus samuti vaid ühe matšiga, sest teises ringis kaotati teise asetusega ungarlastele Kean Gabor Kigyosile ja Nikol Szabina Vetorile 9:21, 16:21.

Naisjuunioride seas ainsa eestlannana kolmandasse ringi jõudnud Marelle Salu pidi seal tasavägises kohtumises alla vanduma Stella Balenovičile (Horvaatia) 17:21, 18:21. Kohtumine vältas 32 minutit.

Neidude paarismängus piirdusid kõik Eesti paarid ühe mänguga. Kadi Ilves ja Marta Emili Teller jäid alla Fernanda ja Rafaela Munar Solimanole Peruust 18:21, 13:21, Emili Pärsim ja Marelle Salu kaotasid neljanda asetusega tšehhitaridele Lucie Krulovále ja Petra Maixnerovále 12:21, 14:21. Heili Merisalu ja Emilia Šapovalova kaotasid Poola paari Maja Janko – Julia Wojciku vastu avageimi 19:21, kuid võitsid teise sama tulemusega. Kolmandaks geimiks enam võrdset mängu ei jätkunud, selle võitsid poolatarid 21:8. Elisaveta Berik ja Katriin Jagomägi jäid alla sulgpalluritele Jaapanist, Rui Kiyamale ja Kanano Muroyale 5:21, 3:21.

Noormeeste paarismängus ei saavutanud eestlased samuti ainsatki võitu. Andrei Schmidt ja Hugo Themas mängisid tasavägiselt ukrainlaste Volodõmõr Koluzajevi ja Nikita Jeromenkoga. Avageim loovutati küll seitsmenda asetusega vastastele 15:21, kuid teine võideti 21:13. Tasavägises kolmandas jäid peale vastased 22:20. Samuti avaringis vabad olnud Robin Schmalz ja Chris Robin Talts jäid alla Singapuri paarile Joo Jie Nge – Johann Prajogo 12:21, 15:21. Šotlane Finlay Jack ja Rene Leeman kaotasid samale Singapuri paarile avaringis 12:21, 8:21.