Tartlannadele lõppes turniir Leuvenis juba neljapäeval

Leuvenis sel nädalal peetaval Yonex Belgian Internationalil (International Challenge’i kategooria) piirdusid Eesti tipud teise ringiga. Naiste üksikmängus sai kolmanda paigutusega Kristin Kuuba küll avaringis Taani mängija Amalie Schulzi 21:12, 15:21, 21:17, kuid teises ringis tuli tal 36 minutiga tunnistada Aserbaidžaani sulgpalluri Keisha Fatimah Az Zahra paremust 21:19, 21:11.

Avageimis juhtis Kuuba viimast korda 10:9, siis teenis Az Zahra neli punkti järjest ning enam edu käest ei andnud. Seisul 17:20 õnnestus tartlannal küll veel kaks geimpalli päästa, kuid kolmas tõi 20-aastasele vastasele vajaliku 21. punkti. Teises geimis jätkus tasavägist mängu seisuni 7:7, sealt edenes Az Zahra 12:8-le ning juhtis juba 20:10.

Naiste paarismängus olid samuti kolmanda asetusega Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel avaringis vabad, teises ringis tulid vastasteks tänavu juba Prantsumaal, Saksamaal ja Portugalis turniirivõidu teeninud Bengisu Ercetin ja Nazlican Inci. Türklannad võitsid avageimi kordagi kaotusseisus jäämata 21:15 ning suutsid samaga hakkama saada ka teises geimis, võites 19:18 eduseisust lõpuks 21:18.