Noorte GP-sari jätkus neljanda etapiga Jüris

Eesti noorte GP-sari jätkus septembri kolmandal nädalavahetusel seal ja sealt, kus see 13. mail pooleli jäi – Jüris, Lenne Sulgpallikeskuse väljakutel. Kahe päeva jooksul mängiti nagu ikka viies vanuseklassis.

U-19

Noormeeste üksikmängus näitas juunioride MM-i eel korralikku vormi Andrei Schmidt (Triiton). Poolfinaalis alistas Andrei üllatavalt sitket vastupanu osutanud klubikaaslase Hannes Hani 26:24, 21:17 ning finaalis kodusaalis mänginud Rene Leemani (Raul Musta SK) 21:17, 21:7. Teise esikoha teenisid Schmidt ja Hani koos, kui paarismängu finaalis alistati teise asetusega Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) 21:10, 21:16. Poolfinaal oli võitjatele veel tasavägisem, sest Leemanist ja Rasmus Taltsist (Raul Musta SK) saadi jagu vaid 21:19, 22:20. Oliver Hani ja Priit Põder (Triiton) jäid nelja parema seas alla Joostile ja Roogsoole 10:21, 15:21.

Segapaaris olid finaali osalistest kolmveerand Triitonist, kuid pool võidust tuli loovutada Raul Musta SK-le. Esimese asetusega Rene Leeman ja Elisaveta Berik (Triiton) jäid teisena tabelisse paigutatud Andrei Schmidti ja Emili Pärsimi (Triiton) vastu mängides peale 21:14, 21:17.

Andrei Schmidt. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Neidude üksikmängus hakkas Romili Vakk (Triiton) esikohamängus kõvasti vastu Marija Paskotšile (Raul Musta SK). Avageimi võitis tallinlanna 21:15, kuid teises jäi peale Triitoni neiu 21:19. Otsustava kolmanda geimi suutis Paskotši kallutada enda kasuks 21:17. Mängiti 48 minutit. Veerandfinaali jõudis Triitoni mängijatest veel Kaisa Liis Lepp.

Neidude paarismängus kuulus pool võidust Triitonile, sest Marija Paskotši kõrval aitas teise asetusega paaril finaali võita Lumikki Liias. Esikohaduellis mängiti üle Heili Merisalu (TÜASK) ja Emilia Šapovalova (Triiton) 21:18, 19:21, 21:17. Merisalu ja Šapovalova olid enne seda kolmes geimis finaalikohata jätnud esimese asetusega Elisaveta Beriku ja Emili Pärsimi (Triiton), võites neid 21:13, 12:21, 23:21. Triitoni paaridest mängisid veerandfinaalis veel Kaisa Liis Lepp – Romili Vakk, Annabel Rohtla – Meribel Rohtla ja Liispet Leemet – Annabel Mutso.

U-17

Noormeeste üksikmängus jõudsid alagruppidest poolfinaali kaks Triitoni mängijat ning omavahel selgitati ka üks finalistidest. Karl Mattias Pedai oli Kaspar Kaasiku vastu parajas ülekaalus ja võitis 21:12, 21:17. Tugevamalt ei suutnud Karl Mattiasele finaalis vastu hakata ka Nikita Bezsonov (TSKeskus), tartlase võidunumbrid olid 21:10, 21:17.

Et noormeeste paarismänguks seekord piisavalt huvilisi polnud, vormistas Pedai endale teise esikoha segapaarismängus, kus koos Romili Vakiga alistati finaalis pärast 18:21 kaotatud avageimi teine Triitoni paar Oskar Laanes ja Kaisa Liis Lepp 21:11, 21:9.

Neidude üksikmängus kogusid nii Carmella Krislin Kruus kui ka Katarina Pärli (mõlemad Triiton) oma alagruppides kaks võitu, kuid finaali ei pääsenud. B-grupi turniiril võidutsesid paarismängus Pärli ja Kristina Krit (Triiton), üksikmängus kogus Amalia Leškina (Triiton) alagrupis kaks võitu.

U-15

Poiste üksikmängus mängis Marten Põder (Triiton) end finaali, kus aga tuli tunnistada Isak Melleri paremust. Soomlane võitis avageimi 21:17, teises jäi 21:16 peale tartlane. Otsustavas geimis oli rohkem õnne Mellerile, kes võitis 21:19. B-grupis jõudis Aron Ehrlich Triitoni parimana poolfinaali.

Paarismängus oli finaal tartlaste siseasi. Oskar Laanes ja Karl Mattias Pedai (mõlemad Triiton) suutsid oma esimest asetust õigustada, Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK) saavutasid avageimis nende vastu 15 ja teises 11 punkti. Poolfinaali jõudsid ka Tauri Jõudu (Veeriku Badminton) ja Kaspar Kaasik (Triiton). B-grupis olid kahe Triitoni paari konkurentsis Taavi Ehasalu ja Mattias Kaudne paremad Aron Ehrlichist ja Oliver Juusist 21:19, 21:17.

Segapaarismängus jõudsid Koit Hallik ja Keidi Kaasma (Triiton) poolfinaali, kuid kaotasid seal Soome paarile. nelja hulka jõudmine jäi laeks ka Kaspar Sorgele (TÜASK) ja Carmella Krislin Kruusile (Triiton).

Tüdrukute üksikmängus edenes Keidi Kaasma (Triiton) finaali, kus tuli tunnistada Kelli Muinasti (TSKeskus) paremust 21:16, 21:15. B-grupis mängis ainsana kaotuseta Greete Kiisk (Triiton), kes finaalis võitis Piret Sepa (Tondiraba SK) 11:21, 21:16, 21:17. Elis Toman (Triiton) jõudis poolfinaali. Paarismängus oli finaal triitonlannade siseasi. Keidi Kaasma ja Grethe Look said 21:16, 21:17 võidu Jandra Jagomägi ja Ilona Roogsoo üle. Esimese asetusega Katarina Nabin ja Samantha Kajandi (Triiton) lõpetasid poolfinaalis.

U-13

Poistest mängis end alagrupist poolfinaali Sten Oliver Toom (Triiton), kuid seal tuli tunnistada tulevase võitja Rando Prenneri (Nõo SK) paremust 21:12, 21:7. B-grupi finaalis kaotas Theodor Sinimäe (Triiton) Joonas Vapperile (Tondiraba SK) 13:21, 15:21.

Tüdrukute paarismängus mängisid Maria Berik ja Maria Kornejeva (mõlemad Triiton) end poolfinaali, kus kaotati hilisemale võitjapaarile Margaret Lips – Kirsika Vaidla (TSKeskus) 21:14, 7:21, 18:21. Tabeli alumiselt poolelt jõudsid poolfinaali Mia-Liis Migur (Veeriku Badminton) ja Eileen Pärsim (Triiton).

B-liiga üksikmängus võidutses Jelizaveta Sazonova (Triiton), finaalis kogus Mia-Marleen Kale (TSKeskus) tema vastu mõlemas geimis 14 punkti. Paarismängus olid Kirsikka Bianka Liias ja Jelizaveta Sazonova (mõlemad Triiton) võidutüdrukud, kohalik paar Mia-Mai Aro – Emili Murumaa mängiti üle 21:14, 20:22, 21:12.

Segapaarismängus läks esikoht üle Soome lahe, võidutsesid Liam Lian ja Nova Nyqvist. Hugo Järvelt (Raul Musta SK) ja Eileen Pärsim (Triiton) jõudsid poolfinaali.