Tartlannad kerkisid maailma edetabelis

Läinud nädalal Birminghamis peetud All England Open muutis üht-teist ka BWF-i maailma edetabelis, mille uus versioon nägi ilmavalgust 23. märtsil.

Naiste üksikmängus on endiselt esimene ja teine Inglismaal peetud suurturniirist eemale jäänud Tzu Ying Tai (Taiwan) ja Yufei Chen (Hiina), kuid kolmandaks tõusis tänu triumfile Birminghamis Nozomi Okuhara (Jaapan). Vigastusohu tõttu turniirist loobunud Carolina Marinist (Hispaania) möödus ta 86 punktiga. Esikümnesse tõusis Okuhara finaalivastane Pornpawee Chochuwong (Tai). Kristin Kuuba langes Birminghamis küll välja esimeses ringis, kuid parandas sellele vaatamata oma kohta edetabelis, tõustes 55. kohalt 54. kohale.

Meeste üksikmängus jäi tabeli tipp paika. Juhib endiselt Kento Momota (Jaapan), järgnevad Viktor Axelsen ja Anders Antonsen (mõl. Taani). Birminghamis kõik vastased alistanud Zii Jia Lee (Malaisia) kerkis kümnendalt kohalt kaheksandaks, lükates ühe pügala võrra allapoole nii Ka Long Angus Ng (Honkong) kui ka Tzu Wei Wangi (Taiwan). Raul Must on 84. kohal.

Meeste paarismängus kerkisid Birminghamis mullust võitu korranud jaapanlased Hiroyuki Endo ja Yuta Watanabe kuuendalt kohalt neljandaks, juhivad endiselt Marcus Fernaldi Gideon ja Kevin Sanjaya Sukamuljo Indoneesiast.

Naiste paarismängus kaotasid edetabeli liidrid Yuki Fukushima ja Sayaka Hirota küll finaalis, kuid säilitasid esikoha. Neid löönud Mayu Matsumoto ja Wakana Nagahara kindlustavad jaapanlastele nüüd kaksikjuhtimise. Birminghamis teise ringi jõudnud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel parandasid oma senist edetabelikohta seitsme astme võrra ning paiknevad nüüd 53. kohal. Meie paarist jagu saanud Nami Matsuyama ja Chiharu Shida (Jaapan) kerkisid esikümnesse.

Segapaarismängus tõusid Birminghamis võidutsenud Yuta Watanabe ja Arisa Higashino (Jaapan) kuuendalt kohalt viiendaks ning inglased Marcus Ellis ja Lauren Smith üheksandalt kaheksandaks. Liidrid on endiselt hiinlased Siwei Zheng ja Yaqiong Huang.

Edetabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga