Eesti sulgpallieliit mängib sel nädalalõpul Poolas

Poola lääneosa keskel, 50 km Poznańist idas asuvas Gnieznos algas neljapäeval kvalifikatsioonidega BWF-i International Challenge’i kategooria võistlus Polish Open 2021. Kaasa teeb ka arvestatav hulk Eesti paremikku kuuluvaid sulgpallurid.

Meeste üksikmängus teeb üle pika aja rahvusvahelisel turniiril kaasa Eesti esireket Raul Must (BWF-i edetabeli 84.). Seitsmenda asetusega Musta esimese ringi vastane tuli kvalifikatsioonist ja selleks on serblane Luka Milić.

Ülejäänud kolm Eesti üksikmängijat pürgisid põhitabelisse (32 hulka) valikturniiri kaudu. Marjamaale pääsemiseks tuli võita kolm vastast, kaks meie meest said hakkama ühe võiduga. Mihkel Laanes (BWF 359.) võitis avamängus poolaka Tomasz Matoga 21:12, 21:12 ja kohtus teises Harshit Aggarwaliga (India, BWF 382.). Esimene geim kuulus kindlalt vastasele (21:6), teises hakkas tartlane kõvemalt vastu, kuid ka selle geimi võitis India kodanik 21:15. Matš kestis 26 minutit.

Karl Kert (BWF 387.) sai esmalt jagu sakslasest Camilo Borstist 21:8, 21:8, kuid õhtupoolikul kaotas tasavägises matšis Carlos Pirisele (Hispaania) 18:21, 20:22. Ragnar Sepp (BWF 549.) piirdus avaringiga, kaotades Luksemburgi mängijale Yannick Feltesile (BWF juunioride edetabeli 285.) 11:21, 9:21.

Naiste üksikmängus on Kristin Kuuba (BWF 54.) teise asetusega, kuid sisuliselt on tartlanna kõrgeima edetabelikohaga mängija Gnieznos, sest esimese asetusega šotlanna Kirsty Gilmour (BWF 28.) loobus osalemast. Esimeses ringis on Kuuba vastaseks Ungari sulgpallur Vivien Sandorhazi (BWF 183.). Viimati kohtusid need mängijad omavahel eelmise aasta detsembris, kui Kuuba jäi peale 21:16, 21:3, kirjutab Badminton Estonia. Põhiturniirile pääses otse ka Helis Pajuste (BWF 226.). Algselt valikturniiri esimese asetust omanud triitonlanna lubati loobujate tõttu otse põhiturniirile ja seal on tema esimene vastane Maria Ulitina (BWF 93.) Ukrainast.

Valikturniiril mänginud Catlyn Kruusi (BWF 364.) avavastane Zoe Sinico (BWF 766.) Luksemburgist oli tartlannale kerge saak – 21:10, 21:9. Põhitabelisse pääsu eest mängis Catlynil õhtul Poolat esindava Anastasia Khomichiga, kes praegu edetabelikohta ei oma. Tasavägise heitluse võitis Khomich 21:16, 21:18.

Naiste paarismängus on läinud nädalal All England Openil teises ringi pääsenud Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütelil (BWF 53.) teine asetus ja esimeses ringis on nad vabad. Teises ringis kohtuvad tartlannad kas Rootsi või Poola paariga. Põhiturniiril on koht tagatud ka Catlyn Kruusil ja Helis Pajustel, kelle vastased avaringis on poolakad Laura Bujak ja Anna Duda (BWF 410.).

Segapaarismängus võistlevad ainsa Eesti paarina Mihkel Laanes ja Helina Rüütel (BWF 141.), kes kohtuvad esimeses ringis Poola paari Adam Szolci ja Julia Plaweckaga.