Sulgpallurid viirust ei pelga – tänavune All England toimub!

Koroonaviiruse tont on üha võimukamalt räsimas ka spordimaailma. Iga päev tuleb teateid, et mõne pallimängu matš peetakse tühjade tribüünide eest või et rida jõuproove on viirusehirmus otsustatud sootuks ära jätta.

Maailma vanima ja kõrgeima kullaprooviga sulgpallivõistluse Inglise lahtise meistrivõistluste (ametlikult The Yonex All England Open Badminton Championships ehk lühendatult All England) korraldajad võtsid aga südame rindu ning 110. korda peetav suurturniir algab Birminghamis kolmapäeva, 11. märtsi hommikul. Toimumisotsuse tegi turniiri peakorraldaja Badminton Englandi tegevjuht Adrian Christy teatavaks juba teisipäeval, 3. märtsil.

Viie päeva jooksul on kavas 155 matši ning enam kui viiskümmend tundi sulgpallimängu peavad selgitama tänavused võitjad. Kvalifikatsiooniturniiri ei peeta, alustatakse kohe kohtumistega põhitabelis. Veerandfinaalideni jõutakse Birminghami Barclaycard Arenas reedel, poolfinaalid peetakse laupäeval ja finaalid pühapäeval.

All England on maailma vanim ja kõige auväärsem turniir. 1898 Guildfordist alguse saanud iga-aastane võistlus oli maailma esimene lahtine jõuproov kõigile parematele sulgpallimängijatele. Esimesed võitjad selgitati 4. aprillil 1899 vaid kolmes paarismängus, üksikmängud lisandusid alles aasta hiljem. Esimesed kaks turniiri kandsid nime Badminton Association Tournament.

Rahvusvaheline sulgpalliliit korraldas esimesed ametlikud MM-võistlused 1977. aastal, kuni selleni peeti All Englandi turniiri aastakümneid selle spordiala mitteametlikuks MM-iks. Meistrivõistluste tava on katkenud vaid kaks korda, nii 1915–1919 kui ka 1940–1946 oli põhjuseks maailmasõda. Alates 1984. aastast on All Englandi nimesponsor olnud Yonex.

All Englandi turniiri on mängitud kaheksas erinevas saalis, kõige pikemalt Londoni Wembley Arenal (1957–1993) ja Londoni Vincent Square’il asuvas The Royal Horticultural Hallis (1910–1939). Birmingham on turniir võõrustajaks alates 1994. aastast.

Neljas mänguliigis on mullused võitjad tiitlit kaitsmas

Mullustest võitjatest ei ole oma tiitlit kaitsmas vaid üks, meeste maailma esireket Kento Momota. Ehkki veel nädal tagasi oli jaapanlane osalejate nimekirjas, otsustas jaanuaris liiklusõnnetuses viga saanud Momota siis Birminghami mitte sõita.

Nii on meeste üksikmängu tabeli esimene asetus mullu juba esimeses ringis välja langenud Taiwani sulgpallur Tien-chen Chou, kes maailma edetabelis praegu number kaks. Möödunud aastal finaalis Momotale kaotanud taanlane Viktor Axelsen peaks ideaalis olema tema finaalivastane, poolfinaali peaksid asetuse järgi jõudma mullu samuti esimeses ringis põrunud Long Chen (Hiina) ja Anthony Sinisuka Ginting (Indoneesia). Aasia elanike sekka on kaarte segama arvatud viienda asetusega taanlane Anders Antonsen.

Naiste üksikmängus on mullune võitja Yufei Chen (Hiina) eelmise aasta kolmanda asetuse vahetanud esimese vastu ning finaalis peaks 22-aastane maailma edetabeli liider teist aastat järjest kohtuma Tzu-ying Tai’ga (Taiwan). Jaapani parimate, Akane Yamaguchi ja Nozomi Okuhara laeks jääks asetuste võtmes poolfinaali jõudmine, täpselt nii nagu mullugi.

Naiste üksikmängus on tiitlit kaitsmas Yufei Chen. Foto: BWF

Meeste paarismängus kaks kõrgemat asetust Indoneesia puna-valge lipu all mängivatel paaridel. Mohammad Ahsan ja Hendra Setiawan on tiitlikaitsjad, kuid peavad alustama tabeli alumises pooles kuna ülemises pooles on soosikud maailma edetabelit juhtivad Marcus Fernaldi Gideon ja Kevin Sanjaya Sukamuljo. Kolmas asetus on hiinlastel Junhui Li’l ja Yuchen Liu’l, kes mullu langesid välja juba avaringis.

Naiste paarismängus on hiinlannad Qingchen Chen ja Yifan Jia tiitlit kaitsmas esimeselt positsioonilt. Asetuse kohaselt tuleks siingi mulluse finaali kordus, sest teisel real on jaapnlannad Mayu Matsumoto ja Wakana Nagahara. Nelja hulka peaks end mängima ka teine Jaapani paar Yuki Fukushima – Sayaka Hirota ning Lõuna-Korea selle mänguliigi kõige oskuslikumad, So-Hee Lee – Seung-Chan Shin.

Segapaarismängus on All Englandi tiitli kaitsmine kõrgeima asetuse positsioonilt eesmärgiks hiinlastele Siwei Zheng’ile ja Yaqiong Huang’ile. Mullused finalistid Yuta Watanabe ja Arisa Higashino on saanud seekord neljanda asetuse, neist eespool on mullu veerandfinaali toppama jäänud Yilyu Wang – Dongping Huang ja Dechapol Puavaranukroh – Sapsiree Taerattanachai (Tai).

Turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga