Schmidt alustas olümpiafestivali kahe kaotusega, Šapovalova võidu ja kaotusega

Slovakkias Banská Bystricas 2022 avati pühapäeval, 24. juulil pidulikult XVI Euroopa noorte olümpiafestival. Kümne kavas oleva spordiala seast leiab ka sulgpalli. Selle spordiala turniiriga tehakse algust esmaspäeval ning kaasalööjate seas on loomulikult ka eestlased. Kavas on üksikmängud ja segapaarismäng.

Üksikmängus alustatakse kaheksas neljaliikmelises alagrupis, sõelmängude avaringi jõuavad iga grupi kaks paremat, kokku siis 16 sulgpallurit. Noormeeste seas oli Andrei Schmidti (Triiton) esimene vastane 4. alagrupis Santiago Batalha (Portugal). Avageimis jäi tartlane kiiresti kaotusseisu 1:9 ning sellest enam välja ei tulnudki. Andrei suutis küll vahet vähendada kahele punktile (9:11), kuid seejärel teenis vastane taas neli punkti järjest ning võitis geimi 21:14. Teist geimi juhtis Batalha algusest lõpuni, suurim vahe oli 13:4. Kaotusseisus 13:19 tegi Schmidt küll 6:1 spurdi, kuid geimi võitis ikkagi vastane 21:19. Kohtumine kestis 28 minutit.

Pärastlõunal kohtus tartlane neljanda asetusega Romeo Makbouliga (Rootsi) ning kaotas ka selle kahevõitluse, 10:21, 11:21. Esimeses geimis jagu võrdset mängu seisuni 5:5. Seejärel läks Makboul ette 9:6 ja 14:7 ning viis töö võiduka lõpuni. Teises geimis ei pääsenud Schmidt kordagi ette. Intervalliks oli tartlane taga 5:11 ning kaotas vastase teiselt matšpallilt. Mäng vältas 24 minutit. Teisipäeval mängib meie mees kolmanda-neljanda koha peale Dylan Noble’iga (Iirimaa), kes Makboulile kaotas 7:21, 10:21 ja Batalhale 17:21, 18:21.

Neidude üksikmängus alustas Emilia Šapovalova (TÜASK) 3. alagrupis turniiri kolmanda asetusega Lucie Krulova (Tšehhi) vastu ning kaotas 21 minutiga 13:21, 12:21. Avageimis ei pääsenud Šapovalova kordagi juhtima, kuid otsustavalt sai tšehhitar ette alles 7:6 eduseisust, kasvatades vahe kiiresti seitsmele punktile (16:9). Teine geimpall tõi Krulovale võidu. Teist geimi alustas tartlanna 5:0 spurdiga, kuid loovutas seejärel vastasele üksteist punkti järjest ning jäi taha 5:11. Mängu jätkudes tuli juurde veel vaid seitse punkti.

Teises alagrupimängus astus Šapovalovale vastu Carolin Rauner (Itaalia). Esimene geim kulges vahelduva eduga. Itaalia mängija sai ette 6:3, kuid tartlanna viigistas 6:6. Kaotusseisus 7:9 saavutas Šapovalova viis punkti järjest ja juhtis 12:9, kuid peagi Rauner viigistas 12:12 ning ühe soojaga läks ette 17:12. Seejärel mänguõnn aga taas pöördus. Šapovalova teenis seitse punkti järjest ning pääses ette 19:17. Esimene geimpall veel küll vajalikku punkti ei toonud, küll aga teine. 21:19 Eesti sulgpallurile. Teises geimis pääses Šapovalova ette 14:7, kuid loovutas seejärel vastasele kaheksa punkti ning leidis end kaotusseisust 14:15. Õnneks suutis Šapovalova mõõnast üle saada, minnes uuesti ette 18:16. Järgnesid viigiseisud 18:18, 19:19, 20:20, 21:21 ning alles siis õnnestus Šapovaloval kaks punkti järjest enda kontole saada. 23:21 tähendas meie omadele olümpiafestivalil esimest võidupunkti. Teisipäeval mängib tartlanna Elisabed Zumbulidzega (Gruusia), kes seni kaotanud nii Krulovale (5:21, 2:21) kui ka Raunerile (17:21, 14:21). Medaliomanikud selguvad üksikmängudes neljapäeval.

Segapaarismängus alagruppe pole, alustatakse kohe sõelmängudega. Schmidt ja Šapovalova avaringis vabad, teises lähevad neljapäeval, 28. juulil vastamisi kuuenda asetusega türklaste Bugra Aktasi ja Ravza Boduriga. Selle mänguliigi medalimängud peetakse laupäeval, 30. juulil.