Poolas tuli avapäeval nii võite kui kaotusi

Poolas Białystokis mängitakse alates neljapäevast sulgpalli Yonex Polish U17 Openi raames. Poola kirdeosa suurimas linnas löövad kaasa ka Eesti mängijaid.

Noormeeste üksikmängus jõudsid teise ringi kaks Eesti mängijat. Marti Joost esimeses ringis mängima ei pidanudki, Kaspar Sorge alistas poolaka Szymon Walecki 21:15, 21:14. Tartlase järgmine vastane on Alex Petrovic Slovakkiast. Rasmus Roogsoo madistas kolm geimi Jan Szeszkoga. Esimeses neist jäi triitonlane peale 21:19, teise ja kolmanda võitis aga poolakas vastavalt 21:15 ja 21:18. Priit Põder kaotas Tymoteusz Cybulskile avageimi 16:21, kuid teise suutis võita 21:19. Kolmandas oli võimalusi mõlemal, kuid lõpuks oli kindlam poolakas, 22:20. Oskar Laanes kaotas kohalikule mängijale Igor Skolimowskile 11:21, 16:21 ning sama saatus tabas ka Karl Mattias Pedaid, kes jäi alla Jakub Sidorile 9:21, 14:21.

Neidude üksikmängus pääsesid meie üheksast mängijast avaringist edasi kolm. Karolina Pintšuk mängis üle Greta Vedrickaite (Leedu) 14:21, 21:13, 21:13, Marija Paskotši Aleksandra Wasilewska (Poola) 21:14, 21:16 ning Annabel Mutso Kvetoslava Sopkova (Slovakkia) 21:13, 21:11. Nii Lumikki Liias, Liispet Leemet, Emma Themas, Kaisa Liis Lepp, Emilia Šapovalova kui ka Romili Vakk geimivõiduni ei jõudnud.

Noormeeste paarismängus alustasid Joost ja Roogsoo võidukalt, saades Suurbritanniat esindavatest Sonish Hathist ja Jayaditya Kumarist jagu 21:10, 21:18. Pedai ja Põder tegid kahes geimis säru Szymon Waleckile ja Kuba Zagozdzonile (Poola) 21:10, 21:11. Vaid Laanes ja Sorge kaotasid, Slovakkia paarile 18:21, 21:7, 21:23.

Neidude paarismängus saavad reedel jätkata kolm meie paari. Kõige raskemalt tuli teise ringi pääsemine kätte Pintšukile ja Šapovalovale, kes neljanda asetusega tšehhitaridele Karolina Kalkušovale ja Adela Turonovale kaotasid esimese geimi 12:21. Teises õnnestus tasavägine lõpp enda kasuks kallutada 23:21, kolmandas 21:19. Leemet ja Mutso edenesid 21:15, 21:13 võiduga Poola paari üle ning Lepp ja Vakk 21:16, 21:16 eduga Leedu paariga mängides. Liias ja Paskotši kaotasid Taani paarile Astrid Kruse – Athene Lyduch Thornildile 15:21, 21:14, 16:21.

Segapaarismängus piirdusid avaringiga vaid Roogsoo ja Liias, kes jäid Poola paarile Damian Perkowski – Lena Jachimek alla 17:21, 19:21. Võiduga alustasid Pedai ja Vakk, kes mängisid auti Pintšuki ja Martin Pho (Holland) 21:15, 16:21, 21:19. Põder ja Mutso ning Laanes ja Lepp olid avaringis vabad.