Eestlaste laeks Poolas jäi üks koht veerandfinaalis

Poolas Białystokis peetaval sulgpalli Yonex Polish U17 Openil eestlastel laupäeval enam mänguvõimalust pole, sest veerandfinaaligi jõuti reedel vaid noormeeste paarismängus. Avaringis Inglismaa paari alistanud Marti Joost ja Rasmus Roogsoo võitsid teises ringis Erik Hajdu ja Andrej Maceki (Slovakkia) 21:13, 21:18 ning vahvalt alustati ka veerandfinaali ukrainlaste Serhi Maruštšaki ja Danil Sedovi vastu. Avageimi võitsid meie noormehed kindlalt, 21:11. Paraku edasi enam nii hästi ei sujunud. Teises geimis mõõtsid ukrainlased samaga tagasi (21:11) ning jäid kolmandas peale 21:15. Karl Mattias Pedai ja Priit Põder kaotasid kohalikule paarile mõlemad geimid 6:21.

Noormeeste üksikmängus avaringist mänguta edasi pääsenud Marti Joost alistas teises rootslase Matija Berce 23:13, 21:12, kuid kolmandas pidi seitsmenda asetusega nõolane tunnistama taanlase Frederik Hindingi 21:19, 21:12 paremust. Kaspar Sorge kaotas teises ringis Alex Petrovicile (Slovakkia) 15:21, 10:21.

Neidude üksikmängus võitis Karolina Pintšuk teises ringis Wiktoria Banaszewska (Poola) 21:17, 21:19, kuid seejärel kaotas Oleksandra Botsmanile (Ukraina) 11:21, 7:21. Marija Paskotši edenes samuti kolmandasse ringi tänu 21:8, 21:14 võidule Adela Turonova (Tšehhi) üle, kuid seejärel kaotas viienda asetusega Flora Wangile (Holland) 14:21, 17:21. Annabel Mutso tunnistas teises ringis Anastassia Alõmova (Ukraina) paremust 21:12, 21:11.

Neidude paarismängus kõik kolm Eesti paari teises ringis vastaste paremust tunnistama. Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk kaotasid esimese asetusega Raila Almalahale ja Anstassia Alõmovale (Ukraina) 9:21, 10:21, Liisbet Leemet ja Annabel Mutso jäid alla Lena Jachimekile ja Aleksandra Wilczewskale (Poola) 11:21, 23:21, 16:21. Karolina Pintšuk ja Emilia Šapovalova võitsid Sofia Bielobrovtšuki (Ukraina) ja Nela Fliglova (Tšehhi) vastu avageimi 21:15, kuid kaotasid järgmised vastavalt 16:21 ja 17:21.

Segapaarismängus jõudsid Priit Põder ja Annabel Mutso 21:16, 21:12 võiduga Poola paari üle 16 parema sekka. Seal tulid vastu esimese asetusega Krzysztof Podkowinski ja Maja Janko. Poolakad võitsid mõlemad geimid tulemusega 21:10. Karl Mattias Pedai ja Romili Vakk kaotasid teises ringis Tšehhi paarile 19:21, 8:21, Oskar Laanes ja Kaisa Liis Lepp ukrainlastele 13:21, 4:21.