Paarissuled pakkusid taas mängurõõmu paljudele

Paarismängudele pühendatud Paarissulgede turniiri kevadväljaanne meelitas laupäeval, 19. märtsil ülikooli spordihoone sulgpalliplatsidele 158 mängijat ehk 79 paari. Mängiti viies liigas, esikohasaajad selgitati välja üheksas arvestuses, vaid meistriliiga naispaare ei teinud kaasa ainsatki.

Meistriliigas tõestasid seitsme meespaari konkurentsis taas oma vankumatud paremust koduste konkurentide keskel valitsevad Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK). Alagrupi kolme 2:0 võiduga läbinud tartlased pidid play-offis siiski mõlemas mängus kolm geimi pingutama. Poolfinaalis võideti Mikk Järveoja (TÜASK) ja Tauri Kilk (Triiton) 21:14, 18:21, 21:13 ning finaalis sama stsenaariumit järgides Mario Kirisma ja Robin Schmalz (TSKeskus) 21:14, 17:21, 21:16 (alagrupis oli sama paari võidetud 21:16, 21:14). Tallinlastele jäid poolfinaalis kolmes geimis (16:21, 21:19, 17:21) alla Oskar Männik (TÜASK) ja Mihkel Talts (Triiton).

Esiliigas oli seitsme osaleja seas ka kaks naispaari, neist Andra Mai Hoop ja Ramona Üprus (TÜASK) jõudsid poolfinaali, kus kaotasid triitonlastele Martin Kangurile ja Kaspar Kapile 20:22, 17:21. Finaalis osutasid Kangur ja Kapp kõva vastupanu Erko Kasekampile (Triiton) ja Teet Smidtile (Veeriku Badminton), kuid mõlemas geimis tuli siiski kaotusega leppida (18:21, 17:21). Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) olid viiendad, Art Richard Müürsepp (Triiton) ja Rasmus Talts (TSKeskus) kuuendad.

Kaheksa naispaari konkurentsis jäid kaotuseta Johanna Violet Meier (TÜASK) ja Krisliin Rohtla (Triiton), „puhas“ ülikooli paar Karolina Pintšuk ja Emilia Šapovalova mängiti finaalis üle 21:17, 22:20. Poolfinaali jäid pidama kaks Triitoni paari, Annabel ja Meribel Rohtla ning Kätrin Lepp ja Katre Siliksaar, viienda koha teenisid mänguga välja Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SK).

Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Teises liigas kogunes mõõduvõtuks kõige rohkem meespaare, kokku 14. Esikoha jätsid kodusaali Oliver Leppik ja Janar Ojalaid, finaalis alistati rahvusvaheline paar koosseisus Matt Redfearn (Suurbritannia / Veeriku Badminton) ja Ain Tiidus (SK Fookus) 21:17, 12:21,  21:11. Triitonlased Martin Möller ja Keshav Naqpal kogusid alagrupis kolm võitu ja ühe kaotuse ning medalimängudele ei pääsenud nagu ka kaks vastast alistanud Karl Joonas Lõhmus ja Emil Tiivel. Oliver Orrin ja Henrik Puija said kirja ühe võidu.

Kuus naispaari mängisid kõik omavahel läbi ning viie võiduga viiest võimalikust teenisid esikoha Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk. Kolmas koht kuulus Tiina Kotkele (TÜASK) ja Erle Nõmmele (Triiton), Anette Arrak ja Kertu Kurg olid neljandad ning Eva Maria Krupp ja Eliise Siiman (kõik Triiton) viiendad.

Kolmandas liigas võidutsesid Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK), finaalis löödi Nõo SK paari Silver Kuubat ja Toomas Ollissaart 23:21, 21:13. Viimastele jäid poolfinaalis alla Triitonis harjutavad Mattias Apuhtin ja Alger Bronzov 21:18, 9:21, 13:21. Kuuenda koha teenisid Tauri Jõudu (Veeriku Badminton) ja Aleksander Uba (Triiton).

Naispaaride finaalis mängiti kolm geimi. Klubilise kuuluvuseta Brita Arnover ja Liis Tamberg võitsid avageimi 21:15, kuid teises saatis 23:21 edu Liispet Leemetit ja Roosi Uusenit (Triiton). Otsustavas geimis jäid siiski taas peale Arnover ja Tamberg 21:14. Carmella Krislin Kruus ja Christia Noormets (Triiton) said alagrupis hakkama kolme vastaspaariga, kuid kaotasid kolmes geimis hilisematele võitjatele. Hanna Karileet ja Simone Nairis kogusid võrdselt kaks võitu ja kaks kaotust.

Neljandas liigas jäi kahe Triitoni meespaari laeks seekord poolfinaal. Kaspar Kaasik ja Karl-Markus Kasekamp jäid alla Mikk Jaanistele ja Joonas Rasvale (TÜASK) 17:21, 17:21, Joosep Aria ja Aarne Säge kaotasid Andre Looskarile ja Rando Pennerile (Nõo SK) 13:21, 21:9, 20:22. Finaalis jäid peale Kaasik ja Rasva 21:19, 9:21, 21:16.

Naispaaridest võidutsesid Keidi Kaasma ja Grete-Liis Neemre (Triiton), esikohamängus oldi 21:17, 21:14 paremad oma klubikaaslastest Laureena Kullist ja Marin Tiivelist. Poolfinaali jõudsid Kristina Krit ja Katarina Pärli (Triiton).