Noorte meistrivõistlused näitasid, et Triiton on endiselt õigel teel

Jüris paiknevas Lenne Sulgpallikeskuses selgitati kahe pika tööpäeva tulemusena tänavused Eesti noortemeistrid. Tavakohaselt läks hästi Triitoni rahval.

U-17 vanuserühmas tuleb Tallinna lähistelt kolme medaliga koju Andrei Schmidt. Üksikmängus ei loovutanud meie noormees neljas kohtumises vastastele ainsatki geimivõitu. Finaalis kohtus esimese asetusega tartlane kodusaalis esikohta jahtinud Rene Leemaniga (Raul Must SK) ning jäi ka turniiri number kahe vastu peale – 21:15, 21:15.  Lohutusturniiri 9.–16. kohani võitis Karl Jonas Lõhmus.

Schmidtil ja Lõhmusel oli paarismängus esimene asetus ja finaali jõutigi, kuid kuld jäi võtmata. Teise asetusega Leeman ja Rasmus Talts jäid esikohamängus peale 21:9, 21:13. Segapaarismängus püüdis Andrei sinilindu koos Heili Merisaluga (Nõo SK) ning samuti parima asetuse lähtekohalt. Taas jõuti finaali ent Taltsi ja Emilia Šapovalova (TÜASK) üle jäi ülitasavägises finaalis samuti võit sepistamata. Avageim küll võideti 24:22, kuid teises jäid peale Talts ja Šapovalova 21:18 ja otsustavas kolmandas 21:19.

Talts oli seega selle vanuseklassi edukaim meesmängija kahe paarismängudes võidetud kullaga, naismängijast tegi Šapovalova aga päris puhta töö. Üksikmängu finaalis alistas ülikooli spordiklubi neiu Laura-Liis Kale (TSKeskus)  21:11, 21:12, paarismängus sai aga koos Merisaluga loobumisvõidu Kalelt ja Karolina Pintšukilt (TÜASK). Pronksi teenisid Annabel Mutso ja üksikmängus neljandaks jäänud Liispet Leemet.

Rasmus Roogsoo. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

U-15 üksikmängus olid poiste finaalis oodatult vastamisi koondisekaaslased Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton). Oma vanuseklassi EM-il tublilt mänginud nõolane jäi sõbra vastu peale, 21:13, 21:15.  Pronksimängus võtsid teineteiselt mõõtu kaks triitonlast. Priit Põder võitis 21:16, 21:11 ja jättis Karl Mattias Pedai neljandaks.

Meespaarismängus jäid Joost ja Roogsoo alistamatuiks, finaalis mängiti Pedai ja Põder üle 21:13, 21:10. Roogsoo teenis oma teise kulla segapaarismängus koos Lumikki Liiasega. Finaalieduks Joosti ja Romili Vaki (Triiton) vastu mängiti tabloole numbrid 21:16, 21:17. Kahe Triitoni paari pronksimängus jätsid Priit Põder ja Annabel Mutso 21:10, 21:13 võiduga neljandaks Oskar Laanese ja Kaisa Liis Lepa.

Kaks kulda noppis Jüri saalist ka Liias, kes koos Marija Paskotšiga (Raul Must TK) võidutses naispaarismängus. Lepp ja Vakk alistati 21:15, 21:10. Üksikmängus olid võidukad partnerid teine teisepool võrku ning finaalis sai 21:10, 21:15 võidu tallinlanna. Pronksimängus võitis Mutso Vaki 21:19, 21:17.

U-13 vanuseklassis sai Triitoni mängijast kolm kulda kaela Carmella Krislin Kruus. Üksikmängu finaalis oli Catlyn Kruusi noorem õde 21:18, 21:9 parem klubikaaslasest Keidi Kaasmast. Ka pronks oli juba pärast veerandfinaale kindlustatud Triitonile, sest nelja parema hulka pääsesid ka Ilona Roogsoo ja Grethe Look. Pronksimängus jäi peale esimene 21:14, 22:20.

Tüdrukute paarismängus oli Kruusil ja Roogsool küll alles neljas asetus, kuid finaal teise Triitoni paari Kaasma ja Grete-Liis Neemre vastu võideti 21:16, 21:15. Segapaarismängus laabus kõige paremini Kruusi ja Kaspar Sorge (TÜASK) koostöö, Marten Põder ja Ilona Roogsoo mängiti finaalis üle 21:8, 21:12. Üksikmängu viimases kohtumises Sorgele 16:21, 17:21 alla jäänud Põder tõusis siiski samuti tänavuseks noortemeistriks, sest koos Sorgega võideti meespaarismäng. Hõbe jäeti finaalis Tondiraba pallureile Alexander Linnamäele ja Karl Tiimanile (21:5, 21:10).

Kõige nooremad, U-11 vanuseklassi mängijad võistlesid vaid üksikmängus. Poistest tuli meistriks Taaniel Mehine (Veeriku Badminton), tüdrukutest Margaret Lips (TSKeskus). Triitonile tõi pronksi Eileen Pärsim, kes kohamängus oli parem Kirke Kärnerist (TSKeskus) 21:14, 19:21, 21:3. Kaheksa parema sekka pääsesid ka Jelizaveta Sazonova ja Mia Rianna Ruul.

Nelja vanuserühma peale välja jagatud 78 autasust kuulus Tartus või Tartumaal tegutsevatele klubidele 54 medalit, 26 võimalikust meistritiitlist teenisid meie kandi sulgpallurid 20!

Triitoni medalivõitjad 2022. aasta noorte Eesti meistrivõistlustel. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Klubide medalisaak: Triiton 35 (10 + 16 + 9), Tallinna Sulgpallikeskus 11 (1 + 3 + 7), Nõo SK 10 (3 + 2 + 5), TÜASK 7 (6 + 1 + 0), Raul Must SK 7 (5 + 1 + 1), Veeriku Badminton 2 (1 + 1 + 0), Tondiraba SK 2 (0 + 2 + 0), Pärnu SK 2 (0 + 0 + 2), Viimsi SK 2 (0 + 0 + 2).