Meistriliiga naiste üksikmängus tuli Tartusse kolmikvõit

Eesti GP-sarja viiendal etapil Tallinnas peeti pühapäeval Tondiraba Sulgpallihallis üksikmänge.

Meistriliigas jõudsid meeste turniiril finaali kaks Tallinna Sulgpallikeskuse esindajat, Mario Kirisma ja Rene Leeman. Esikohamängust ägedat heitlust ei tulnud, sest Kirisma võitis mõlemad geimid 21:6. Hoopis tasavägisem oli ainus poolfinaal, milles Leeman alistas Andrei Schmidti 21:18, 25:23. Viimane oli alagrupis esikoha saaja otsustanud kohtumises üle mänginud klubikaaslase Anton Beriku 17:21, 21:19, 21:16.

Naiste seas moodustasid esikolmiku tartlannad. Poolfinaalist vaba olnud Helis Pajuste mängis finaalis üle Ramona Üpruse (TÜASK) 21:19, 21:6. Kolmanda koha sai Emili Pärsim, kes poolfinaalis jäi Üprusele alla 11:21, 12:21. Elisaveta Berik võitis alagrupis Arina Babret Valmierast, kuid kaotas esikohamängus Üprusele 16:21, 21:18, 9:21.

Esiliigas rändas meeste turniiril esikoht üle Soome lahe. Iiro Koivula võitis finaalis Rasmus Roogsoo vastu esimese (21:16) ja kolmanda (21:15) geimi, teises jäi 21:19 peale triitonlane. Naiste seas sai turniirivõidu oma aktivasse Karolina Pintšuk (TÜASK), kes esikohamängus oli pärast 18:21 kaotataud avageimi Maria Medvedevast (Ulsans) kindlam 21:16 ja 21:15. Tema klubikaaslane Marian Laur oli neljas. Kolmandana asetatud Lumikki Liias pühapäeval väljakule ei tulnud.

Teises liigas võidutses meestest kodusaalis mänginud Marti Arak, Oliver Puhtla andis kolm loobumisvõitu. Naiste seas rändas turniirivõit Lätti, sest Madara Mackēviča võitis grupiturniirina peetud jõuproovil kõik neli vastast. Kolmandas liigas jäi meestest kaotuseta Andrei Katsimon (Ulsans) ja naistest Eliis Nurmsoo (Valge Hani).

GP-6 peetakse 16. ja 17. aprillil Tartus, ülikooli spordihoones. Noorte GP-2 mängitakse märtsi esimesel nädalavahetusel (5. ja 6.) samuti ülikooli hallis.