Marran ja Rüütel kaotasid napilt venelannadele

Kiievis alanud Euroopa meistrivõistlustel olid Eesti sulgpalluritest esimesena väljakul Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 46.) naiste paarismängus. Teisel pool võrku olid Viktoria Kozõreva ja Maria Suhhova. Et Venemaa paar on BWF-i edetabelis 95. kohal, võis eeldada tasavägist kohtumist ja nii oligi. Kahjuks olid mõlema geimi viimaste punktide mängimisel veidi kindlamad venelannad. Kozõreva ja Suhhova võitsid 41 minutit väldanud matši 21:18 ja 23:21 ning kohtuvad teises ringis tiitlikaitsjatega Bulgaariast, õdede Gabriela ja Stefani Stoevaga (BWF 13.).

Esimeses geimis said venelannad ette 9:6 ja intervalliks 11:9, kuid tartlannad ei lasknud vastaseid kaugele. Vastupidi, juhiti omakorda 14:13, 15:14 ja 16:15. Paraku loovutati seejärel vastastele kolm punkti järjest ja jäädi taha 16:18. Kozõreva ja Suhhova suutsid kättevõidetud edu säilitada ning seisult 19:18 noolisid endale ka viimased kaks geimivõiduks vajalikku punkti.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Teine geim algas Venemaa paari 6:0 spurdiga, millele Eesti esipaar vastas 8:0-ga ning puhkepausiks juhiti 11:10. Edasi jätkus võrdne mäng, kus väike initsiatiiv oli siiski Marranil ja Rüütlil. Ees oldi 18:16 ja 19:17, ent seejärel teenisid vastased kolm punkti järjest ning neil oli kasutada ka esimene matšpall. Selle tõrjumisega said Marran ja Rüütel veel hakkama, kuid viigiseisult 21:21 langesid otsustavad punktid paraku taas vastastele.

Ka Kaljurand ja Käsner kaotasid kahes geimis

Teise Eesti paarina olid EM-i avapäeval Kiievis võistlustules Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (BWF 202.), kes meeste paarismängu esimeses ringis kohtusid prantslaste Fabien Delrue ja William Villegeriga (BWF 151). Oma neljandal ühisel EM-il osalenud eestlastel ei õnnestunud senisele ühele võidule (2016 La Roche-sur-Yonis Iisraeli paari üle) teist lisaks saada, sest prantslased võitsid esimese geimi 21:9 ja teise 21:16.

Avageimis teenisid meie mehed oma esimese punkti alles siis, kui vastastel oli neid juba kolm. Prantslased hoidsidki mänguohje kindlalt edasi, olid intervalliks ees 11:4 ja lõpetasid geimi veerand tunniga enda kasuks.

Teist geimi valitsesid kuni hingetõmbepausini Kaljurand ja Käsner. Juhiti 5:2, 8:5 ja 11:7. Mängu jätkudes juhiti veel 12:8, kuid siis sai mänguõnn otsa. Delrue ja Villeger spurtisid 6:0 ning läksid ette 14:12. Eestlased jõudsid küll veel viigini 16:16, kuid see oli ka kõik. Viimased viis punkti langesid prantslaste saagiks. Kohtumine kestis 35 minutit.

Kolmapäeval kell 11 kohtuvad Mihkel Laanes ja Helina Rüütel (BWF 120.) segapaarismängus poolakate Pawel Smilowski ja Magdalena Swierczynskaga (BWF 72.). Mänguta teise ringi pääsenud Raul Musta (BWF 87.) kohtumine taanlase Ramus Gemkega (BWF 12.) on esimesel väljakul seitsmes kohtumine ehk ei tohiks alata mitte enne kella 16-t.