Marran ja Rüütel jõudsid Odenses teise ringi!

Taanis Odenses peetaval HSBC BWF World Touri Super 750 turniiril Danisa Denmark Open 2020-l jõudis Triitoni mängijate naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel teise ringi. Avaringi kohtumises oldi vastamisi prantslannade Vimala Heriau’ ja Margot Lambert’iga, kes maailma edetabelis meie omadest üksteist kohta kõrgemal (vastavalt 60. ja 71.) ning 2020. aasta oma maa meistrid selles mänguliigis. Minut rohkem kui pool tundi kestnud kohtumise võitsid kahes geimis tartlannad.

Esimeses geimis said Marran ja Rüütel algedu 1:0, kuid jäid seejärel taha 1:3. Prantslannad õnneks siiski eest ära ei saanud ning 6:7 kaotusseisust mängisid Marran ja Rüütel end 5:1 spurdi toel vaheajaks ette 11:8. Sama soojaga jätkati, kasvatades eduseisu 15:9 ja 19:11-le. Kaks geimpalli suutsid Heriau ja Lambert küll tagasi lüüa, kuid kolmas tõi tartlannadele ikkagi geimivõidu 21:14. Aega kulus selleks 14 minutit.

Teine geim algas Marrani ja Rüütli 4:0 eduga, kuid enne Odense turniiri kaks nädalat Saksamaal tugevalt treeninud vastased tulid mängu tagasi ning edasi rühiti juba sagedaste viigiseisudega. 8:8 pealt saavutasid Marran ja Rüütel kolm punkti järjest ning olid vaheajaks ees 11:8. Järgnes taas meie omade 5:1 spurt (16:9) ning seisul 20:13 oli tartlannadel kasutada terve hulk matšpalle. Juba kolmas neist tõi vajaliku 21. punkti. Geim 21:15 ja kogu mäng 2:0!

Muide, kihlveokontorites võis sellele kohtumisele panustades saada eestlannade 2:1 võidu korral 3,5-kordset boonust, kui olnuks julgust 2:0 võitu uskuda, võinuks oma raha tagasi saada koguni 6,75-kordselt! Seega võitsid Marran ja Rüütel selle vastasseisu favoriite.

Eestlannade võit jäi silma ka badmintoneurope.com-i reporterile Rasmus Bechile, kes selle Euroopa Sulgpalliliidu kodulehele koos alloleva pildiga ka üles seadis. Artiklit saab lugeda ja vaadata SIIT.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran Odense turniiril. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Marrani ja Rüütli järgmised vastased tulevad samuti Prantsusmaalt, kaheksanda asetusega Emilie Lefel ja Anne Tran. 32-aastane Lefel ja temast kaheksa aastat noorem Tran paiknevad maailma edetabelis kõrgel 30. kohal ning koos teeniti 2018. aastal Huelvas selles mänguliigis EM-võistluste hõbe. Viimatistel Euroopa mängudel Minskis kaotasid Marran ja Rüütel just sellele paarile veerandfinaalis 19:21, 20:22.

Odenses pidasid prantslannad avaringis kolmegeimilise heitluse 19-aastaste Amalie Cecilie Kudski ja Signe Schulziga. Noored taanlannad pole koos veel edetabeli väärilisi tulemusi saavutanud ja nii paikneb Kudsk naispaaride maailma edetabelis 188. kohal koos Elisa Melgaardiga ning Schulz 174. kohal koos Frederikke Lundiga. Esimene geim kuulus kindlalt võõrustajatele 21:13, kuid teise võitsid sama tulemusega prantslannad. Otsustav geim oli algusest lõpuni tasavägine. Seisult 16:16 pääsesid Lefel ja Tran ette 20:16, kuid Kudsk ja Schulz pigistasid veelkord välja viigi 20:20. Viimased kaks punkti kuulusid siiski valitsevatele Euroopa meistritele. Kohtumine kestis 57 minutit.