Kristin Kuuba pääses mänguta teise ringi, Laanes ja Rüütel audis

Teisipäeval, 13. oktoobril Taanis Odenses alanud HSBC BWF World Touri Super 750 turniiril Danisa Denmark Open 2020-l sai Kristin Kuuba (BWF-i edetabelis 59.) esimese võidu juba enne mängude tegelikku algust. Eesti esireket pidanuks avapäeval naiste üksikmängu avaringis vastamisi minema maailma absoluutsesse tippu kuuluva Akane Yamaguchiga (viimati maailma edetabeli kolmas). Koroonapandeemia uue tulemise tõttu otsustasid mitmed Jaapani tippmängijad koju jääda ning nii on turniiril esimese asetuse saanud Yamaguchi nime järel tähekombinatsioon WDN, mis tähendab loobumist. Loobumisvõidu saanud Kuuba on tabelis juba teises ringis.

Tartlanna vastane teises ringis selgus paarist Yvonne Li – Clara Azurmendi. Hamburgis sündinud ja Saksa kodakondsust omav 22-aastane hiinlanna Li paikneb maailma edetabelis 44. kohal, sama vana baski päritolu Azurmendi edetabelikoht on 82. Tabelikoht pidas paika, sest Li võitis 29 minutit kestnud pallivahetuste tulemusena 21:13 ja 21:16. Avageimis tegi Li seisul 4:6 võimsa vahespurdi 10:0 ning pääses ette 14:6. Teises geimis jätkus võrdset mängu seisuni 9:9. Puhkepausi järel pääses Li ette 17:11 ja Azurmendit enam löögiulatusse ei lasknud.

Kuuba ja Li on varem kohtunud kaks korda ning mõlemal korral on peale jäänud Saksamaa sulgpallur. Suvel 2018 võitis Li Russian Openil Vladivostokis 22:20, 21:12, aasta hiljem Minskis peetud Euroopa mängudel 21:13, 14:21, 21:11.

Yvonne Li. F: badmintoneurope.com

Segapaarismängus olid Mihkel Laanes ja Helina Rüütel juba avapäeval Odense Sports Parki sisehallis mängimas, avaringi vastaseks Inglismaa paar Gregory Mairs ja Victoria Williams. Tartlased said eduseisu nautida vaid avageimi alguses (1:0, 2:1), edasi oli initsiatiiv selgelt inglaste käes. Avageimis suutsid Laanes ja Rüütel vastastega sammu pidada seisuni 7:9. Mairs ja Williams olid pausiks ees 11:7 ning geimi teisel poolel loovutati eestlastele vaid neli punkti. Vaid kaheksa minutit väldanud geim neile 21:11. Teises geimis said inglased kiiresti 5:0 edu ning seisult 7:12 ei suutnud Laanes ja Rüütel enam ühtegi punkti teenida. Inglased võitsid 18 minutit kestnud kohtumise seega 21:11, 21:7.

Naiste paarismängus jäi tabel Aasia esindajate loobumise tõttu samuti hõredamaks, kuid Kati-Kreet Marranile ja Helina Rüütlile see otse teise ringi pääsemist ei toonud. Avaringis tuleb prantslannade Vimala Heriau’ ja Margot Lambert’i vastu eeldatavasti kolmapäeval platsile minna.

Võitja teenib selle tasemega turniiril 11 000 edetabelipunkti, finalist 9350, poolfinalistid kumbki 7700, veerandfinalistid 6050, teise ringi jõudnud 4320 ja avaringiga piirdunud sulgpallurid 2660 punkti. Üksikmängude võitjatele on mõlemale auhinnaraha 52 500 dollarit (paarismängudes 55 500 dollarit paari kohta). Finalistid saavad 25 500 (26 250) ja poolfinalistid 10 500 (10 500) dollarit.