Märjamaa võõrustas sulgpallinoorust

Läinud laupäeval 21. mai õppis Eesti noorem sulgpalliharrastaja selgeks tee kodukohast Märjamaale, sest kohalikus spordihoones peeti vahelduseks Tallinna ja Tartu saalidele noorte GP-sarja kolmas etapp. Staadioni tänav 3 rajatises võisteldi tavapäraselt viies vanuseklassis.

U-19

Noormeeste üksikmängus lõi teine asetus seekord esimest, sest Hugo Themas võitis triitonlaste finaalis Andrei Schmidti 7:21, 21:19, 21:16. Poolfinaalis Schmidtile kaotanud Roland Kutsei oli üks kolmanda koha hõivajaist. Alagruppidesse jäid pidama Rasmus Roogsoo kahe ja Art Richard Müürsepp ühe võiduga.

Paarismängus moodustasid Schmidt ja Themas võitmatu paari, esikohamängus pidid seda tunnistama ka Müürsepp ja Roogsoo – 21:10, 21:15. Vaid kolm paari seekord kohal oligi.

Ka neidude finaalis sai teisena asetatud mängija esimese üle võidu, sest Elisaveta Berik kallutas Emili Pärsimiga mängides vaekausi enda kasuks pärast 17:21 kaotatud avageimi, võites 21:18, 21:15. Kolmas oli valitsev juunioride Eesti meister Marelle Salu, kes poolfinaalis kaotas Berikule 16:21, 14:21. Alagrupis saadud kaks võitu ei kindlustanud nelja hulka pääsu ei Meribel ega Annabel Rohtlale, ühe võiduga leppisid Märjamaal Eva Maria Krupp ja Kertu Kurg.

Paarismängus tegid üksikmängus esikolmikusse jõudnud Pärsim ja Salu koos hea töö, sest esikohamäng Kadi Ilvese ja Marta Emili Telleri (TÜASK) võideti 21:18, 25:23. Ilves ja Teller lülitasid poolfinaalis konkurentsist Beriku ja Katriin Jagomägi, võites neid 21:15, 19:21, 21:17.

Hugo Themas noppis Märjamaal kolm esikohta. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Segapaarimängus meisterdas Themas endale Salu kaasabil juba kolmanda turniirivõidu, finaalis võideti esimese asetusega Schmidti ja Pärsimit 21:16, 21:19. Müürsepp ja Ilves rahuldusid poolfinaaliga, veerandfinaal jäi seekord laeks Roogsoole ja Lumikki Liiasele, kes võitsid Themase ja Salu vastu küll esimese geimi 23:21, kuid kaotasid järgmised 9:21 ja 7:21.

U-17

Noormeestest oli lõpuni võidukas Kirill Kolesnitšenko (TSKeskus). Priit Põder ja Karl Jonas Lõhmus võitsid alagrupis kaks vastast ning jäid jagama 4.–6. kohta, Aarne Säga oli võidukas ühes mängus. Neidudest jäi kaotuseta Marija Paskotši (Tondiraba SK), poolfinaalis Elza Zitānele (Läti) 24:22, 16:21, 16:21 alla jäänud Romili Vakk oli kolmas.

Meespaarismängus võitsid esimese auhinna lätlased Regnārs Bajārs ja Toms Sala, kui Karl Jonas Lõhmusest ja Emil Tiivelist saadi jagu 22:24, 21:17, 21:7. Kolmandat kohta jäid jagama lätlastele poolfinaalis alla jäänud Alger Bronzov ja Aarne Säga. Naispaarismängus võitsid Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk kaks vastast ning sellest esikohaks piisas. Finaalis võideti klubikaaslasi Liispet Leemetit ja Annabel Mutsot 21:19, 21:11. Kolme segapaari seas võitsid Zitāne ja Sala mõlemat Triitoni paari. Lõhmus ja Leemet olid teised ning Tiivel ja Janeli Juhkason kolmandad.

U-15

Poiste üksikmängu finaal oli Eesti – Läti tasavägine heitlus ning napp edu saatis lätlast. Regnārs Bajārs kaotas Kaspar Sorge (TÜASK) vastu avageimi 19:21, kuid võitis sama tulemusega järgmise ning 21:18 ka kolmanda. Triitoni poistest olid  Oliver Puhtla ja Marten Põder kolmandad (Põder kaotas seejuures lätlasele 7:21, 21:17, 13:21), samuti oma alagrupi võitnud Oskar Laanes jäi pidama veerandfinaali. Tüdrukute üksikmängus oli finaal Triitoni mängijate siseasi, Annabel Mutso võitis Kaisa Liis Lepa 21:4, 21:19. Kolmanda koha saajaid oli Carmella Krislin Kruus. Marri Lankov teenis alagrupis ühe võidu.

Poiste paarismängu võitsid Karl Mattias Pedai (Rapla SK) ja Priit Põder (Triiton). Esikohamängus saadi Sorgest ja Marten Põdrast jagu 21:18, 21:19. Oskar Laanes ja Oliver Puhtla olid sedakorda poolfinalistid. Kuue tüdrukute paari konkurentsis saatis edu Marta Helena Pallonit ja Mirtel Värvi (Veeriku Badminton), meie Laura Kirk ja Mirtel Mileen Möller ning Samantha Kajandi ja Marri Lankov jäid poolfinaali.

Segapaarismängus meisterdasid end esimeseks Priit Põder ja Annabel Mutso, võites 21:12, 21:14 teist Triitoni paari Marten Põder Romili Vakk. Poolfinalistid olid Sorge ja Kruus ning Laanes ja Lepp.

U-13

Poiste üksikmängus võidutses Andre Looskari (Nõo SK), Koit Hallik pidi tema paremust tunnistama poolfinaalis (21:14, 13:21, 17:21). Mattias Kaudne võitis alagrupis ühe vastase. Tüdrukute seas napsas Keidi Kaasma lätlaste eest turniirivõidu, alistades Evelīna Freija 21:17, 22:24, 21:18. Kolmandad olid Ilona Roogsoo ja Grete-Liis Neemre. Maria Berik sai alagrupis hakkama ühe vastasega kolmest.

Nõo sulgpalli noored lootused Looskari ja Rando Penner olid võidukad paarismängus, Triitoni paaridest pääsesid nelja hulka vaid Mattias Kaudne ja Elvis Liias. Tüdrukute seas seevastu võitsid Kaasma ja Neemre finaalis 21:12, 21:7 kaaslinlasi Greete Kiiska ja Rosann Massurit (Veeriku Badminton). Esimese astusega Jandra Jagomägi ja Ilona Roogsoo kaotasid poolfinaalis Kaasmale ja Neemrele 16:21, 15:21. Parim segapaar tuli Nõost, Penner ja Kelly Ojamaa.

U-11

Poistest võidutses üheringilisel turniiril kõik neli vastast alistanud Ilmari Asperk (TSKeskus), tüdrukute seas oli võitja Mia-Liis Migur (Veeriku Badminton), Triitoni pallurite kohad: 3. Eileen Pärsim, 4. Laura Mia Paal, 5. Mia Rianna Ruul, 6. Jelizaveta Sazonova.

B-liigas

võitis U-13 meesüksikmängu Dorian Bastien. Alagrupis oli kahe vastase alistamine jõukohane Elvis Liiasele kui Aron Ehrlichile, ühega sai hakkama Taago Mairold Jacobi.  Alla 15-aastastest võidutses Romet Kurrikoff ja alla 17-aastastest Joosep Aria, mõlemad samuti Triitonist. U-13 tüdrukutest võitsid Liisa Tomann ja Iti Mai Teller oma alagrupis kumbki ühe vastase. U-15 finaalis oli Sandra Kask parem Samantha Kajandist 21:18, 21:16. Laura Kirk ja Mirtel Mileen Möller said oma aktivasse kaks võitu alagrupis, Kelly Maria Annamaa ühe. U-17 vanuseklassis võitis Hanna Karileet finaalis Loreta Boka Lätist 13:21, 28:26, 22:20, kolmandad olid Janeli Juhkason ja Merili Tiidoma. Alagrupis sai kaks võitu kätte Amalia Leškina, ühe võidu Kirke Kelder, Agne Riin Mekk ja Katarin Pärli.

Noorte GP-3

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.