Kodune GP-sari pakkus mängurõõmu kuuel nädalavahetusel

Eesti sulgpalli GP-sari neljas liigas vältas 2021. aasta augustist 2022. aasta aprillini ning nii Tallinnas kui Tartus kolm turniiri läbi viinud korraldajarahvas võib rinna kummi lüüa – ükski kuuest osavõistlusest koroonapandeemia tõttu pidamata ei jäänud!

Sarja etappidel on võistlejad vastavalt tasemele jagatud nelja liigasse, kuid punktitabelit peetakse ühist. Vaid teenitavad punktisaagid on liigati erinevad. Nii saab meistriliigas võidu eest 660, esiliigas 300, teises liigas 130 ja kolmandas 35 punkti.

Meeste üksikmängus osales etappidel kokku 159 sulgpallurit (kõik kuus tegi ainsana kaasa tallinlane Raul Martin Maidvee). Kahe turniirivõidu ja kahe teise kohaga võitis seekordse sarja 2440 punkti kogunud Mario Kirisma (TSKeskus). Vaid kolmel turniiril osalenud ja neist kaks võitnud Karl Kert (Veeriku Badminton) oli 1880 punktiga teine ning kaks teist kohta teeninud Rene Leeman (TSKeskus) kolmas. Ühe etapivõidu teenisid ka nii Tauri Kilk (Triiton) kui ka Raul Must (Tondiraba SK), kuid nemad vaid ühel etapil osalesidki. Seejuures kaotas Must jaanuari alguses Tartus Kerdi vastu finaali mängides geimi, mida koduste konkurentide vastu mängides polnud Musta praktikas ametlikel turniiridel aastaid juhtunud. Mängus, milles Kerdil oli otsustavas geimis kasutada ka matšpall, võitis Must 20:22, 21:13, 22:20.

Naiste üksikmängus Kristin Kuuba kodusarjas ei osalenud ning võidu pärast konkureerisid Helis Pajuste (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK). Kolme esikoha ja kahe teise koha eest kogus Pajuste 3460 punkti, Üpruse summa oli 200 punkti võrra väiksem ja selle andsid kaks esimest, kaks teist ja üks kolmas koht. Kolmanda koha sai 89 osaleja seas 1780 punkti kogunud Emili Pärsim (Triiton). Avaetapil Variku spordikeskuses lõid mõlemad tartlannad sulgedega palli meeste meistriliiga alagruppides ning Pajuste suutis seal ka ühe vastase alistada.

Helis Pajuste. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Meeste paarismängus lõi platsi puhtaks Raul Käsner (TÜASK), võites kõik kuus turniiri ja kogudes 3960 punkti. Kuuel turniiril neljast oli tema kõrval Kristjan Kaljurand (TÜASK), kellele 2640 punktiga kuulus teine koht. Avaturniiril teenis koos Käsneriga turniirivõidu Karl Kert (Veeriku Badminton), novembris oli Kaljuranna puudumisel tema kõrval Mikk Õunmaa (Triiton). Kolmas oli Robin Schmalz, kes koos klubikaaslase Kirismaga mängisid kahes finaalis ning olid kolm korda kolmandad. Punkte neil mõlemil 2500. Selles mänguliigis oli osalejaid 191, lisaks Eesti mängijaile nähti platsidel ka Läti, Suurbritannia, Soome, Lõuna-Korea ja India passiga sulgpallureid.

Naiste paarismängus läks esikoht jagamisele Kertu Marguse (TÜASK) ja Editha Schmalzi (Tondiraba SK) vahel, sest koos tegutsedes koguti viielt etapilt kolme teise ja kahe kolmanda koha eest 2600 punkti. Kolmas koht kuulus Heili Merisalule (Nõo SK) 2100 punktiga, sama summa, kuid neljanda koha sai tema partner Emilia Šapovalova (TÜASK). Eesti esipaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) osalesid kolmel turniiril ja võitsid neist kaks ning 1580 punkti ei andnud enamat vastavalt seitsmendast ja kaheksandast kohast. Naispaarismängijaid oli hooaja peale kokku 145.

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Viimasel etapil Tartus juhtus nii, et meespaarismängus oli esimene asetus… naispaaril! EM-iks valmistunud Marran ja Rüütel otsustasid end proovile panna meeste konkurentsis ning paigutati tabelisse selle mänguviisi esinumbritest Kaljurannast ja Käsnerist ettepoole. Eksperiment piirdus siiski ühe mänguga, sest avaringis vabad olnud Marran ja Rüütel kaotasid veerandfinaalis Kirismale ja Schmalzile 13:21, 16:21.

Segapaarismängus peeti eraldi arvestust nii meestele kui naistele. Meestest osutus edukaimaks Oskar Männik (TÜASK), kes osales viiel etapil, võidutses neist koos Ramona Üprusega (TÜASK) kahel, oli korra teine ja kaks korda kolmas. Punkte 2800. Robin Schmalz ei pääsenud küll kordagi finaali, kuid teenis punkte kõigilt etappidelt ja hõivas 2393,3 punktiga teise koha. Kolmas auhinnaline koht kuulus 2340 punktiga Kristjan Kaljurannale (TÜASK), kes osales neljal etapil ja võitis neist kaks, esimese koos Hannaliina Piho (TÜASK) ja teise Helina Rüütliga.

Kui naiste üksikmängus pidi Ramona Üprus (TÜASK) tunnistama ühe konkurendi suuremat punktisummat, siis segapaarismängus noppis ta ülekaaluka esikoha. Esikolmikusse tuli Üprus kõigil kuuel turniiril ning kohad jagunesid võrdselt 2+2+2. Lisaks edukale partnerlusele Oskar Männikuga saavutas ta ühe teise koha ka koos Kristjan Kaljurannaga. Punkte kokku 3360. Võitja klubikaaslane Kertu Margus tegi kaasa samuti kõik turniirid ning oli 2660 punktiga teine. Kolmas koht kuulus 2033,3 punktiga Helis Pajustele (Triiton), neljas oli samasuguse summaga Editha Schmalz. Mehi käis segapaarimas 110, naisi ühe võrra vähem.

Eesti GP-sarja kokkuvõte

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.