Marin ja Axelsen jätkasid oma edukat hooaega ka Baselis

Läinud nädalal Baselis peetud Yonex Swiss Openil 2021 saatis edu Euroopa sulgpallureid. 140 000 dollari suuruse auhinnafondiga HSBC BWF World Touri Super 300 kategooria turniiril pühapäeval peetud viiest finaalist võitsid eurooplased neli.

Naiste üksikmängus jõudis avaringis kolmes geimis Kristin Kuuba alistanud kolmanda asetusega Pornpawee Chochuwong (Tai) välja poolfinaali, kus osutas kõva vastupanu esimese asetusega Carolina Marinile, kuid kaotas lõpuks siiski 15:21, 22:20, 19:21. Marin võitis ka kogu turniiri, alistades finaalis valitseva maailmameistri Pusarla V. Sindhu (India). Hispaanlanna võitis esimese geimi 21:12 ja teise koguni 21:5. Poolfinaalis oli Sindhu jagu saanud neljanda asetusega taanlannast Mia Blichfeldtist 22:20, 21:10.

Naiste paarismäng oli Baselis ainus mänguliik, kus Vana Maailma esindajad esikohta ei saanud. Valitsevad Euroopa meistrid Gabriela ja Stefani Stoeva Bulgaariast küll üritasid, kuid Pearly Tan ja Thinaah Muralitharan Malaisiast jäid peale 21:19, 21:12. Bulgaarlannad olid poolfinaalis auti mänginud esimese asetusega Jongkolphan Kititharakuli ja Rawinda Prajongjai (Tai) 21:16, 21:16, Tan ja Muralitharan jätsid pronksile oma teise asetusega kaasmaalased Chow Mei Kuani ja Lee Meng Yeani.

Carolina Marin. Foto: hkopenbadminton.org

Avavoorus kolmes geimis meie paari Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli üle mänginud Kilasu Ostermeyeri ja Franziska Volkmanni jaoks lõppes turniiri juba järgmises ringis, kus kaotati Maiken Fruergaardile ja Sara Thygesenile Taanist 16:21, 10:21.

Meeste üksikmängus oli jaapanlase Kento Momota puudumisel favoriit Viktor Axelsen ning maailma teine reket näitas Šveitsis ka suurepärast sulgpalli. Üheski viiest kohtumisest ei suutnud taanlase vastased geimigi võita. Finaalis langes Axelseni ees ka kaheksanda asetusega Kunlavut Vitidsarn (Tai) 16:21, 6:21. Viimane oli poolfinaalis alistanud teise asetusega Jii Jia Lee (Malaisia) 21:18, 21:10. Axelsen seevastu kindlustas endale finaalikoha 21:13, 21:19 võiduga neljanda asetusega Kidambi Srikanthi (India) üle. Taanlane oli ühtlasi ka ainus Euroopa mees, kes kaheksa parema sekka pääses.

Meeste paarismängus olid mõlemad poolfinaali jõudnud Euroopa paarid oma Aasia kolleegide vastu edukad. Kuuenda asetusega taanlased Kim Astrup ja Anders Skaarup Rasmussen mängisid 21:10, 21:17 üle teise asetusega India paari Satwiksairaj Rankireddy ja Chirag Shetty, asetamata sakslased Mark Lamsfuss ja Marvin Seidel olid aga 21:13, 13:21, 21:16 paremad esimese asetusega malaislastest Aaron Chia’st ja Wooi Yik Soh’st. Finaal kulges taanlaste taktikepi all, numbrid olid nende kasuks 21:16, 21:11.

Segapaarismänguski oli finaal vaid eurooplaste siseasi. Prantslased Thom Gicquel ja Delphine Delrue hoolitsesid selle eest, et taanlased Baselist kolmandatki turniirivõitu ei teeniks.  Mathias Christiansen ja Alexandra Bøje olid küll tahtmist täis, kuid mõlema geimi lõpud loovutati prantslastele ühesuguste numbritega, 19:21. Taanlased olid veerandfinaalis kolme geimiga sadulast kukutanud esimese asetusega Malaisia segapaari Peng Soon Chan – Liu Ying Goh ning poolfinaalis mängiti 21:16, 23:21 üle kolmanda asetusega inglased Marcus Ellis ja Lauren Smith. Kuuenda asetusega Gicquel ja Delrue tagasid endale finaalikoha ühe pügala võrra kõrgemale paigutatud malaislaste Kian Meng Tan’i ja Pei Jing Lai alistamisega 21:19, 21:10.