Turniir Baselis lõppes tartlannadele avaringis

Baselis peetaval Yonex Swiss Openil 2021 piirdusid Eesti esindajad avaringiga. Kolmegeimilistes vastasseisudes kaotasid nii Kristin Kuuba kui ka naispaar Kati-Kreet Marran – Helina Rüütel. Esireket Kristin Kuuba sundis naiste üksikmängus maailma edetabelis 11. kohal paiknevale Pornpawee Chochuwongile peale kolmegeimilise heitluse, kuid 69 minutit kestnud pallivahetustest väljus võitjana Tai Kuningriigi kodanik. Naiste paarismängus võitis Triitoni paar kindlalt teise geimi, kuid esimeses ja kolmandas jäädi vastastele selgelt alla.

Kuuba võit maailma esitosina mängija üle oli mõne punkti kaugusel

Avageimi algus oli tasavägine, enam kui kahe punktiga ei pääsenud ette kumbki. Intervalliks oli Baseli turniiril kolmanda asetusega Chochuwong ees 11:10, kuid kohe pärast pausi oli tema eduseis korraks juba 14:11. Kuuba ei jäänud siiski maha, jõudes 15:17 kaotusseisust 6:0 spurdiga geimivõidu vormistamiseni 21:17. Mängitud oli 19 minutit.

Teise geimi algus kulges peamiselt Kuuba juhtimisel, kuid viigiseisult 6:6 tegutses tartlanna vastasest paremini, pääses ette 11:6 ning pärast vaheaega isegi 12:6. Paraku oli eduseis kiire sulama – Chochuwongi 6:1 spurdi järel oli Kuuba eduseisust alles veel vaid üks punkt. Meie esireketi viimane eduseis oli 17:16, edasi langesid punktid enamasti vastasele. Esimese geimpalli suutis Kuuba küll veel tõrjuda, kuid teist enam mitte – 18:21, mängitud oli 42 minutit.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Otsustavas geimis rebis hea enestunde tagasi saanud Chochuwong kohe ette 3:0 ja 5:1 ning juhtis intervalliks 11:6. Kuuba ei andnud siiski veel alla, jõudes viigini 13:13, kuid juhtima ei õnnestunud tal siiski enam kordagi pääseda. Otsustavad sündmused toimusid seisult 18:18. Mullu Hispaania lahtiste finaalis Barcelonas olümpiavõitja Carolina Marini alistanud 23-aastane tailanna oli kolmel pallivahetusel järjest edukas ning lõpetas kohtumise esimeselt matšpallilt enda kasuks 21:18. Matš kestis 69 minutit.

Baselis Kuubale toeks olnud Triitoni klubi juht Mart Siliksaar tõdes, et kui eduseisus käsi värisema hakkab, pole midagi teha. „Ainus positiivne asi täna oli, et Kristin mängis välja kolmanda geimi. Ta võitles lõpuni, aga vastase algedu otsustas,“ ütles Siliksaar.

Juunioride MM-võistlustel 2016 üksikmängus hõbemedali võitnud Chochuwong kohtub 16 parema seas Line Højmark Kjærsfeldtiga. Taanlanna võitis avaringis Ungari esireketi Laura Sarosi 21:15, 22:24, 21:19.

Marran ja Rüütel võitsid teise geimi

Naiste paarismängu avaringis läksid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF-i edetabeli 61.) kesknädala pärastlõunal vastamisi Saksamaad esindavate Kilasu Ostermeyeri ja Franziska Volkmanniga, kes koos paiknevad maailma edetabelis 165. kohal. Mullu sügisel nii Saarbrückenis kui ka Odenses kaheksandikfinaali jõudnud sakslannad alustasid enesekindlalt, minnes ette 3:0 ja 7:2. Poolajapuhkusele saadi neljaminutilise mängu järel Ostermeyeri ja Volkmanni eduseisul 11:3 ning pööret paremusele ei suutnud Marran ja Rüütel korda saata ka geimi jätkudes. Sakslannad võitsid 21:8, kulutades selleks vaid 10 minutit.

Teine geim oli tartlannade poolelt vaadates hoopis helgem. Ette mindi 4:1, 10:4 ja 11:7. Mängu jätkudes lähemale kui neli punkti sakslannad enam ei pääsenud. Geim 21:12 Marranile ja Rüütlile ning seis 1:1. Kolmanda geimi ainus rõõm Eesti esipaarile oli 1:0 juhtima minek. Ostermeyer ja Volkmann spurtisid 5:0 ning olid puhkepausiks ees 11:6. Pööret ei tulnud, teise geimi õnnestumised jäid olemata. Saksa paar võitis 21:12, matš kestis 40 minutit.

Teises ringis on Ostermeyeril ja Volkmannil vastas taanlased, viienda asetusega Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen. Nemadki lustisid avaringis kolm geimi, kui kaasmaalased Julie Finne-Ipsen ja Mai Surrow alistati 21:15, 20:22, 21:12.