Kuubal jäi olümpial saadud kaotuse eest tasumata

Kristin Kuubal tuli teist tippturniiri järjest reketid kotti pakkida juba avaringi järel. Kui läinud nädalal Odenses peetud Victor Denmark Openil kaotas Eesti esireket tol hetkel maailma edetabelis veel kolmandasse kümnesse kuulunud Kirsty Gilmourile (Šotimaa) 11:21, 15:21, siis Pariisis peetaval Yonex French Openil pidi tartlanna tunnistama kaheksanda asetusega Busanan Ongbamrungphani (Tai) paremust 21:9, 21:17. Seega ei õnnestunud Kuubal tasuda ka Tokyo olümpia otsustavas alagrupis samalt vastaselt saadud 16:21, 12:21 kaotuse eest.

Avageimis ei suutnud Kuuba kohaneda osava vastase pidevalt varieeruva mängutempoga, Ongbamrungphan nägi hästi väljakut ja leidis järjest vabu tsoone, kuhu pall püüdmatult maha lüüa. Kuuba 1:0 eduseisust sai kiiresti 3:7 kaotusseis ning intervallini jõuti juba kuue minutiga seisuks 11:4. Geimivõidu vormistamiseks vajas tailanna veel seitset minutit.

Teist geimi alustas Kuuba julgemalt, sundides rohkem eksima ka vastast. Kuuba juhtis 1:0, 3:1 ja 5:1 ent Ongbamrungphan leidis uuesti kindluse. 6:0 spurdi järel juhtis juba ise 10:7 ning joogipausile mindi tema 11:8 eduseisus. Kuuba pani kõik oma oskused mängu ning võitles geimivõidu eest täie hingega. Võrgu eest maha löödud pall viis eestlanna isegi 16:15 juhtima! Viimaselt viigiseisult (17:17) õnnestusid aga tailanna ettevõtmised taas pisut paremini, ta suutis Kuuba eksima meelitada ja mängu lõpetas meisterlik rünnak tühjale kohale võrgu ette. Teine geim kestis 24 minutit ehk peaaegu poole kauem kui esimene.

Busanan Ongbamrungphan. Foto: Natiuon Thailand

Naiste üksikmängu esimene asetus Akane Yamaguchi (Jaapan) pidi kõvasti vaeva nägema Ga-Eun Kimiga (Lõuna-Korea), võites oma avaringi kohtumise mõlemad geimid võrdse tulemusega 21:19. Veel rohkem ärevaid hetki oli meeste üksikmängus maailma edetabelit juhtival Kento Momotal (Jaapan), kes edetabelis 15. kohal paikneva Srikanth Kidambiga (India) madistas kolm geimi. Ühe tunni 19 minutit kestnud kohtumise avageimi võitis jaapanlane 21:18, kuid teises jäi 22:20 peale 28-aastane Kidambi. Otsustav kolmas geimi oli samuti tasavägine, korraks juhtis India sulgpallur 9:6 ja siis jälle Momota 14:11, kuid 16:19 kaotusseisus suutis jaapanlane oma tugevused paremini välja mängida ja võita geim 21:19.