Eesti sulgpallidessant alustab reedel mängudega Espoos

Sel aastal juba suurturniire (nt. Sudirman Cup) võõrustanud Soome korraldab eeloleval nädalavahetusel Helsingi eeslinna Espoo Otahallis ka rahvusvahelise noorteturniiri, kus saavad oma oskusi näidata kõik noorte vanuseklassid juuniorideni välja. Üle lahe siirdub end kõvas konkurentsis proovile panema ka rohkelt Eesti noori sulgpallureid.

FZ Forza Finnish Junior 2021 nime kandval Junior International Seriesi turniiril on mitmed eestlased ka asetatute sekka mahtunud. Meesjuunioride üksikmängus on meie noorhärrasid asetusega koguni neli. Tänavune selle vanuseklassi Eesti meister Tauri Kilk (Triiton) on tabelisse asetatud kolmandana ning avaringis vaba. 32 parema seas tuleb talle vastu kas soomlane Eemi Toivanen või Saksamaad esindav Sanjeevi Padmanabhan Vasudevan, kelle nimi laseb arvata india juuri. Kohtumise orienteeruvaks algusajaks on märgitud reede, 29. oktoober kell 16.30. Neljas asetus Rannar Zirk (Nõo SK) alustab samuti teisest ringist, vastaseks kas Hector Rebetz (Rootsi) või Samu Kaasinen (Soome). Seitsmendat asetust omav Mario Kirisma (TSKeskus) on hommikupoolikul vaba, kuid teises ringis on tema vastas Alwi Farhan Indoneesiast. Viimase ehk kaheksanda asetuse teeninud Oskar Männik (TÜASK) saab samuti alustada teisest ringist ning tema vastu astub kas Tom Roslin (Rootsi) või tallinlane Robin Schmalz (TSKeskus), kes avaringis just rootslasega kohtub. Teise meie mängijana peab avaringist alustama Anton Berik (Triiton), kes hakkab võidupunkte püüdma samuti Rootsit esindava Deepak Pillai vastu. Reede õhtuks on veerandfinalistid selged.

Naisjuunioride üksikmängus (tabelis 31 nime) on Catlyn Kruusil (Triiton) koguni teine asetus ning see ennustab teda finaalis mängima Zhing Yi Tan’iga (Indoneesia), kes avaringis ainsana vaba. Eesti meistri esimene vastane on Elin Ryberg (Rootsi). Veel on eestlannadest tabelis Marian Laur (TÜASK), Ramona Üprus (TÜASK), Andra Mai Hoop (TÜASK), Marelle Salu (Triiton) ja Katriin Jagomägi (Triiton).

Meespaarismängus on Oskar Männik ja Rannar Zirk neljanda asetusega, seevastu tänavused Eesti meistrid Mario Kirisma ja Robin Schmalz pole seda saanud. Naispaarismängus on favoriidid Catlyn Kruus ja Ramona Üprus, kuid konkurentide seas on mitmeid häid paare Aasiast (nt. Indoneesia) ja mujaltki. Koht veerandfinaalis on tartlannadel juba kindlustatud ning kui Katriin Jagomägi ja Marelle Salu saavad avaringis jagu Elin Öhlingist ja Elin Rybergist, on eestlannadel automaatselt kindel koht ka poolfinaalis. Andra Mai Hoop ja Marian Laur üritavad võimalikult kaua mängus püsida tabeli alumisel poolel. Segapaarismängus hindasid tabeli koostajad kõrgelt Üpruse ja Oskar Männiku oskusi, sest nemadki on number 1 all avaringist vabad. Teises mängitakse soomlaste Erik Li ja Heidi Puroga. Veel on võistlemas Anton Berik ja Marelle Salu ning Rannar Zirk ja Andra Mai Hoop.

Espoo turniiritabelid

FZ FORZA Finnish Youth 2021 ootab kolmel päeval sulgpalli lööma viie vanuseklassi (U-9 kuni U-17) esindajaid. Esimesed eestlased leiab tabelitest U-13 vanuseklassis. Seal alustavad üksikmängus alagrupimänge Karl Mattias Pedai (Valge Hani), Kaspar Sorge (TÜASK), Oskar Laanes (Triiton) ja Marten Põder (Triiton) ning Kaisa Liis Lepp (Triiton) ja Romili Vakk (Triiton). Meespaari mängivad Laanes – Pedai ja Põder – Sorge, naispaari Lepp – Vakk ning segapaari Laanes – Lepp ja Põder – Vakk.

U-15 vanuseklassis löövad üksikmängus kaasa tänavune kolmekordne Eesti noortemeister Rasmus Roogsoo (Triiton), Marti Joost (Nõo SK) ja Priit Põder (Triiton) ning Lumikki Liias (Triiton), Marija Paskotši (Tondiraba SK), Annabel Mutso (Triiton), Liispet Leemet (Triiton), Emilia Šapovalova (TÜASK) ja Roosi Uusen (Triiton). Meespaaridest esindavad Eestit Joost – Roogsoo, Põdra paariline on soomlane Vili Tanttu. Naispaarismängus löövad kaasa Leemet – Mutso, Liias – Paskotši ning Uusen koos inglanna Jessica Burdeniga. Segapaarismängus osalevad Roogsoo – Liias, Põder – Mutso ja Joost – Paskotši.

U-17 vanuseklassi üksikmänguks on üles antud noormeestest Andrei Schmidt (Triiton), Siim Saarse (Pärnu SK), Roland Kutsei (Triiton), Rene Leeman (TSKeskus), Hugo Themas (Triiton), Tregert Gustav Värv (TÜASK), Rasmus Talts (TSKeskus), Chris Robin Talts (TSKeskus) ja Karl Aksel Männik (Nõo SK) ning neidudest Emili Pärsim (Triiton), Birgit Reintam (TSKeskus), Heili Merisalu (Nõo SK), Elisaveta Berik (Triiton) ja Kertu Voore (Nõo SK). Paarismängudes teevad kaasa Männik – Värv, Schmidt – Themas, Saarse – Rasmus Talts, Leeman – Chris Robin Talts ja Kutsei – Oliver Oldorff (Soome), Berik – Pärsim, Kadi Ilves – Marta Emili Teller (Triiton), Merisalu – Šapovalova ja Reintam – Sanika Dhawan Gurav ning Themas – Pärsim, Chris Robin Talts – Teller, Kutsei – Ilves, Schmidt – Berik, Värv – Merisalu, Rasmus Talts – Šapovalova ja Elias Vuollet (Soome) – Voore.

Espoo turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga