Kuuba lõpetas Orleans’is veerandfinaalis

Eesti esireket Kristin Kuuba (BWF-i edetabeli 48.) mängis lõppeval nädalal Orleans Mastersil Prantsusmaal ning jõudis BWF Touri Super 100 turniiril veerandfinaali.

Avaringis võitis tartlanna Orleans’i  Palais des Sportsis maailma edetabelis 75. kohal paikneva Ksenia Polikarpova (Iisrael) 21:9, 21:19. Avageimis läks Kuuba kohe ette 6:3 ja 12:3 ning mängis geimi lõpuni kindlalt. Teine geim oli tasavägisem, kuid Kuuba juhtis seda algusest lõpuni. Eestlanna pääses ette 12:6, kuid lubas vastasel tasapisi vahet vähendada. Kuuba eduseisus 20:16 päästis Polikarpova kolm matšpalli, kuid neljandat enam mitte.

Kuuba ja Polikarpova kohtusid omavahel teist korda, aga seda pärast enam kui üheksa-aastast vaheaega. 2013. aasta jaanuaris võitis Tallinnas peetud Estonian Internationalil Iisraeli sulgpallur 21:8, 21:12.

Teises ringis ehk 16 parema seas oli Kuuba vastane neljapäeval Lauren Lam (USA). BWF-i edetabeli 71. reket Lam suutis meie esireketile vastupanu organiseerida 28 minutit, kuid kaotas mõlemad geimid kindlalt, esimese 8:21 ja teise 10:21. Esimeses geimis pääses Kuuba 2:2 seisult ette 7:2 ja 14:3 ning hoidis edu lõpuni. Teises geimis sai algedu Lam (6:3), kuid Kuuba jõudis viigini (8:8) ning edasi langesid punktid enamasti tema kasuks. Kuuba 13:8 eduseisult teenis Lam juurde veel vaid kaks punkti.

Pääsu eest poolfinaali läks Kuuba reedel kokku maailma 78. reketi Putri Kusuma Wardaniga (Indoneesia), kellega ta varem pole mänginud. Esmatutvus jääb meelde kurvast küljest, sest avageimis läks aasialanna juhtima 14:1 ning võitis geimi 21:5. Teises geimis pääses Wardani 3:3 viigiseisult ette 12:6, kuid seejärel teenis Kuuba neli punkti järjest. Veel korraks oli vahe kaks punkti (18:16 Wardanile), kuid geimi lõpu mängis kindlamalt Indoneesia sulgpallur, võites 21:17. Kohtumine kestis 29 minutit.

Laupäevases poolfinaalis oli Putri Kusuma Wardani üle ka kolmanda asetusega Line Højmark Kjærsfeldtist (Taani) 21:10, 22:20 ning kohtub pühapäevases finaalis USA teise reketi Iris Wangiga, kel Orleans’is neljas asetus.