Kuuba kaotas Baselis USA teisele reketile

Super 300 kategooria sulgpalliturniiril Baselis kaotas Kristin Kuuba neljapäeval üksikmängu teises ringis Iris Wangile (USA) 14:21 ja 12:21 ning langes konkurentsist. BWF-i viimatises edetabelis 33. kohal paiknev Wang on USA teine reket, esimene on edetabelis 15. kohta hoidev Beiwen Zhang. Kuuba hoiab edetabelis 48. kohta.

Mängu algus oli tartlannalt lennukas – vaid kaheksa minutiga oli ta ees 11:4 ja kohe ka 12:4. Siis aga ei õnnestunud äkitselt enam midagi. Wang saavutas kaheksa punkti järjest (!) ja viigistas 12:12. Korraks sai Kuuba letargiast üle ja juhtis veel 13:12, kuid viigiseisult 14:14 polnud tal Wangi takistamiseks enam arsenali. 21 minutiga 14:21. Kuuba võitis geimi esimese poole 11:4 ja kaotas teise 3:17…

Teist geimi alustas Wang sealt, kust esimese lõpetas – 4:1, 7:2, 9:3, 11:5. Pärast intervalli Kuuba mäng korraks elavnes ning kahel korral jõudis ta kahe punkti kaugusele (9:11 ja 10:12), kuid Pasadenast pärit 27-aastane ameerika hiinlanna initsiatiivi ei loovutanud, noppides kindlalt veerandfinaali jõudmiseks vajalikud punktid.

Yonex Swiss Open 2022 kaheksa parema seas kohtub Wang kas Kirsty Gilmouri (Šotimaa) või Ashmita Chalihaga (India).