Eesti sulgpallidessant Iisraelis on hästi edenenud

Suurem seltskond Eesti noori sulgpallureid osaleb sel nädalal turniiril Iisraelis, Rishon Le Zionis, Junior International Seriesi kategooriasse kuuluval AMOT Israel Junior 2022-l.

Reede lõunaks on selgunud veerandfinalistid ning õhtuks on teada ka poolfinaalistid. Noormeeste üksikmängus on sinimustvalge all võistlevaid mängijaid kõigis neljas veerandfinaalpaaris. Kolmandas ringis esimese asetusega Constantinos Symeonidise (Küpros) 21:16, 22:20 alistanud Gustav Tregert Värv (TÜASK) kohtub nüüd kaheksanda asetusega Eyal Hochmaniga (Iisrael). Andrei Schmidt (Triiton) jõudis veerandfinaali 21:6, 21:6 eduga Michael Bankeri (Iisrael) üle ja kohtub kolmanda asetusega David Smutnyga (Tšehhi), kes võitis kolmes geimis Rene Leemani (TSKeskus), viimane geim seejuures 21:19. Chris Robin Talts (TSKeskus) heitles neljanda asetusega Michalis Fyrillasega (Küpros) kolm geimi ja jäi peale 21:14, 17:21, 21:17. Tema järgmiseks vastaseks on veel üks tšehh, Daniel Dvořák. Robin Schmalz (TSKeskus) pääses kaheksa parema sekka mänguta (vastane loobus) ja mängib nüüd Sharon Perelshteiniga (Iisrael).

Neidude üksikmängus on Eesti esindajaid veerandfinaalides kolm. Emilia Šapovalova (TÜASK) kohtub seal esimese asetusega Marisa Fyrillaga (Küpros), Emili Pärsim (Triiton) mängib Petra Maixnerová (Tšehhi) ning teises ringis teise asetusega Ioanna Antoniou (Küpros) 11:21, 21:12, 21:16 üle mänginud Elisaveta Berik (Triiton) Samayara Panwariga (India).

Noormeeste paarismängus on Eesti veerandfinaalides esindatud kahe paariga. Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton) võitsid selleni jõudmisel neljanda asetusega Iisraeli dueti Mark Arnochik ja Idan Schneidman 21:15, 23:21. Järgmisena ootavad Roko Pipunić ja Ivor Zekan (Horvaatia), kes teises ringis lõpetasid Leemani ja Taltsi pürgimused. Kolmanda asetusega Robin Schmalz ja Tregert Gustav Värv mängivad koha pärast poolfinaalis tšehhide Daniel Dvořáki ja Jan Rázliga.

Andrei Schmidt. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Neidude paarismängus on konkurentsis veel kolm meie paari. Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova lähevad vastamisi esimese asetusega Ioanna Antoniou ja Chara Michaeliga (Küpros), Elisaveta Berik ja Emili Pärsim mängivad Zohar Amoyali ja Alina Bergelsoniga (Iisrael) ning Kadi Ilves ja Marta Emili Teller (TÜASK) Horvaatia esindajate Stella Balenovići ja Ana Pranićiga.

Segapaarismängus on Eestile juba vähemalt üks koht finaalis kindlustatud, sest tabeli ülemisel poolel on veerandfinaalides omavahel vastamisi vaid meiemaised paarid. Andrei Schmidt ja Emili Pärsim mängivad Chris Robin Taltsi ja Kadi Ilvesega ning Rene Leeman ja Emilia Šapovalova on vastamisi Robin Schmalzi ja Marta Emili Telleriga. Lisaks ihkavad tabeli alumiselt poolelt poolfinaali jõuda Tregert Gustav Värv ja Heili Merisalu Horvaatia ning Hugo Themas ja Elisaveta Berik Tšehhi paari vastu heideldes.

Turniiritabelid

Juunioridega samaaegselt mängivad Gan Nachumi nime kandvas spordihoones ka nooremad, U-13 ja U-15 vanuseklassi kuuluvad sulgpallurid, ning nende turniiri nimeks on AMOT Israel Youth 2022. Selgi jõuproovil on Eestil esindajad välja panna. Vanemate seas pääsesid Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) alagruppides play-offi ehk 16 parema sekka ning mõlemad mängivad reedel Iisraeli sulgpalluritega. Tüdrukutest endale koha kaheksa parema seas kindlustanud Kaisa Liis Lepp, Romili Vakk ja Lumikki Liias (kõik Triiton), Kindlasti on Triiton esindatud ka poolfinaalis, sest Lepp ja Vakk on veerandfinaalis omavahel vastamisi.

Noormeeste paarismängus on Joostil ja Roogsool teine asetus ning veerandfinaalis vastaseks kohalik paar, neidude konkurentsis mängivad nelja paari turniiri Lepp ja Vakk ning Liias ja Sharma Tanvi (India). Segapaarimängus on teise asetusega Liias ja Roogsoo, veel löövad kaasa JoostVakk ja LeppMarten Põder (Triiton).

U-13 vanuseklassis pääsesid poiste üksikmängus play-offi ning on endale juba kindlustanud koha veerandfinaalis Kaspar Sorge (TÜASK) ja Marten Põder, paarismängus ollakse poolfinaalis vastamisi Iisraeli paariga.