Kuuba jäi MM-i teisest ringist geimivõidu kaugusele

Sulgpalli 28. MM-võistlustel (TotalEnergies BWF World Championships 2023) Taani pealinna Kopenhaageni Royal Arena nime kandvas saalis võitles Kristin Kuuba (BWF 46.) teisipäeva pärastlõunal tund aega selle nimel, et naiste üksikmängus teise ringi pääseda, kuid pidi lõpuks ikkagi tunnistama Ga-Eun Kimi (BWF 18.) paremust. Tartlanna võitis 25-aastase Lõuna-Korea sulgpalluri vastu küll avageimi 21:19, kuid kaotas järgmised kaks 14:21 ja 16:21.

Alates 2016. aastast oma maa koondisse kuuluv Kim alustas kindlalt, minnes juba avaminutiga ette 4:0. Kuubal võttis jõumängule rohkem hanitusi ja võrguesist sudimist eelistanud Kimi stiiliga kohanemine veidi aega, intervalliks oli ta taga 5:11. Peamiselt vastase vigadest jõudis eestlanna aga uuesti ree peale (10:12). Kaotusseisust 10:15 tuli Kuuba järgi 14:15, veel korraks sai Kim ette nelja punktiga (18:14), kuid geimi lõpp kuulus Kuubale, 17:19 kaotusseisust meisterdas ta välja võidu 21:19 kui korealase kahel viimasel rünnakul pall audis maandus.

Teises geimis rebis Kim viigiseisult 2:2 ette 7:2 ja 9:3 ning juhtis joogipausiks 11:7. Mängu jätkudes juhtis korealanna juba 14:8, kuid Kuuba 5:0 spurt aitas ta mängu tagasi, kohati õnnestus meie esireketil vastast heidutada tolle oma relvaga, oskuslikult võrgu ees tegutsedes. Paraku ei teeninud tartlanna seisult 14:16 enam ainsatki punkti…

Kolmas geim. Kuuba oli alguses agressiivsem ning sai ette 3:2 ja 4:3. Viigiseisult 5:5 hakkas aga vanker kraavi poole kiskuma. Kim noppis 10 (!) punkti järjest ning juhtis 15:5. Kuuba ei andnud küll veel alla ja vähendas parimal juhul vahe kolmele punktile (15:18), kuid geimi alguses kaotatut tasa teha ei suutnud. Kim võitis 21:16 ja jõudis MM-il teise ringi ehk 32 parema sekka, kus kohtub 13. asetusega Busanan Ongbamrungphaniga (Tai).