Kuuba alustas Baselis võiduga, naispaar kaotas

Kaks nädalat järjest tippturniiridel Mülheimis ja Birminghamis avaringis maailma teise reketi Akane Yamaguchi vastu langenud Kristin Kuuba alustas kolmandat võistlusnädalat võiduga, alistades Yonex Swiss Openi avaringis Baseli St. Jakobshalles Kim Schmidti (Holland) 21:11, 21:12.

Esialgse tabeli järgi pidanuks Kuuba seekord alustama olümpiavõitja Yufei Chen’i vastu, kuid kas õnneks või õnnetuseks All England Openil poolfinaali jõudnud hiinlanna loobus Baselis võistlemast ning tema kohale maandus maailma edetabelis 907. kohal paiknev 18-aastane hollandlanna.

Üksteist minutit väldanud avageimis läks Kuuba kiiresti ette 5:0 ja ehkki seejärel noppis mõned punktid ka vastane, juhtis intervalliks tartlanna 11:7. Seisult 12:8 saavutas Kuuba kuus punkti järjest ja võitis geimi 21:11. Teine geim kulges samas rütmis, Kuuba ette 5:0, 11:6 ja 18:8 ning lõpuks 21:12. Avaringi kohtumine kestis 27 minutit.

Eesti esireketi järgmine vastane on Iiris Wang (USA), kes võitis Kate Frosti (Iirimaa) 21:4, 21:4.

Kesknädalal pidasid oma esimese ringi mängu ka Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Kui Kuuba raske loos muutus loobumiste tõttu veidi kergemaks, siis Triitoni naispaar pidi vastamisi minema valitsevate Euroopa meistrite Gabriela ja Stefani Stoevaga.

Bulgaaria õed, kel Baselis kolmas asetus, võitsidki 21:9, 21:16. Avageimis jätkus tasavägisust Stoevate 9:8 eduseisuni, siis järgnes vastaste 7:0 spurt, mis viis sujuvalt geimivõiduni 21:9. Teises geimis olid Marran ja Rüütel ees 2:1 ja 6:5, kuid seejärel murdsid vastased juhtima 13:8. Veel korraks vähendasid eestlannad vahe ühele punktile (12:13), kuid murrangut siiski ei toimunud. Stoevad juhtisid 16:12 ja 19:14 ning võitsid 21:16. Kohtumine vältas pool tundi.