Kuuba sai Bangkokis ühe võidu ja kaotuse

Eesti naiste esireket Kristin Kuuba osaleb sel nädalal HSBC BWF World Tour Super 500 kategooriasse kuuluval turniiril Toyota Gazoo Racing Thailand Open 2023. Tai pealinnas Bangkokis peetaval mõõduvõtul on tase kõrge, seetõttu pidi eestlanna põhitabelisse pääsemiseks esmalt osalema valikturniiril.

Esimeses ringis oli tartlanna vastaseks Hsiang Ti Lin Taiwanilt. Avageimi kaotas Kuuba kindlalt 8:21, olles juba intervalliks taga 5:11. Kahes järgmises, hoopis tasavägisemas geimis suutis oma tahte peale suruda ning võita tänu eelkõige kindlale lõpule 21:17 ja 21:15.

32 hulka ehk põhitabelisse viinuks meie mängija võit Ashmita Chaliha (India) üle. Viimane pidas avaringis samuti tasavägise kohtumise oma kaasmaalanna Unnati Hooda vastu ning võitis 21:16, 13:21, 21:19. Seekord lõppes kõik kahe geimiga. Kuuba jäi avageimis kiiresti taha 1:7, kuid tuli kaotusseisust peaaegu välja (9:10). Chaliha aga kosus ning sooritas omakorda 6:0 spurdi, minnes ette 16:9. Kuid sellegi vahe suutis Kuuba veel viigiks (17:17) mängida. Geimi lõpp möödus punkt-punkti heitluses, kus aga lõpuks jäi 21:19 peale India sulgpallur. Teises geimis jätkus võrdset mängu seisuni 7:6 Chaliha kasuks. Sellelt seisult spurtis vastane 10:1 ning edasine oli vaid vormistamise küsimus – 21:11 India mängijale. Kohtumine vältas 28 minutit.

Turniiri esimene asetus on Se-Young An (Lõuna-Korea).

***

Saksamaa Liitvabariigi endises pealinnas Bonnis algab kolmapäeval Futures Seriesi kategooriasse kuuluv Yonex Bonn Intenational 2023, kus kaasalööjate seas mitmeid Eesti koondislasi. Catlyn Kruus peab naiste üksikmängus alustama valikturniirilt, kus tal on teine asetus. Catlyni esimene vastane on norralanna Marie Mørk. Võidu korral mängib tartlanna koha pärast põhitabelis ka Xin Yee Ongi (Malaisia) või Anja Strausakiga (Šveits). Naiste paarismängus on Kruus ja Ramona Üprus juba otse 32 parema seas ning omavad neljandat asetust. Oma tugevust tuleb aga kohe neljapäeval avaringis tõestada Malaisia paari Wen Tse Chani ja Clarissa Saniga mängides. Anton Berik ja Mikk Õunmaa alustavad samuti neljapäeval meeste paarismängus hollandlaste Timo Stoffeleni ja Brian Wassinki vastu, Õunmaa ja Üpruse esimene vastane segapaarismängu põhitabelis tuleb valikturniirilt.