Kuuba aitas Freystadtil Bundesligas võita

Eesti naiste esireket Kristin Kuuba reisis pärast Viini turniiri oma koduklubi juurde Saksamaal, sest Bundesligas oli pühapäeval kavas 16. voor. TSV 1906 Freystadt võitis kodus turniiritabeli neljanda 1. BC Wipperfeldi 5:2 ning viimasest pääsmest play-offi lahutab neid nüüd vaid üks punkt.

Oliver Roth ja Florian Waffler viisid võõrustajate klubi esimese meespaarismänguga juhtima, kuid naispaaris platsile tulnud Kuubal ja Serena Au Yeongil ei õnnestunud edu suurendada. Jenny Nyströmi ja Aneta Wojtkowska vastu võideti küll esimene ja teine geim võrdse tulemusega 11:9 (Bundesligas mängitakse 11 punktini ja geimidega süsteemis viiest parem), kuid siis pöördus mänguõnn soomlannat ja poolatari toetama. Nyström ja Wojtkowska võitsid järgmised geimid 11:6, 12:10 ja 11:8 ning viigistasid seisu.

Uuesti tuli Kristin Kuuba mängima naisüksikmängu ning tema etteasteks juhtis Freystadt 3:1. Võiduks vajaliku neljanda punkti tartlanna tõigi, sest poolatar Karolina Wadzinska suutis tema vastu geimides saavutada vaid 5, 1 ja 8 punkti.

Üldskooriks kujunes 5:2 ning sellise võidu eest teenis Freystadt turniiritabelisse juurde kaks punkti. Kaheksandal kohal paiknevast 1. BC Beulist jäädakse kaks vooru enne põhiturniiri lõppu maha ühe punktiga.

Põhiturniiri eelviimases voorus 14. märtsil mängib TSV 1906 Freystadt võõrsil praegu seitsmendal kohal paikneva 1. BV Mülheimiga, päev hiljem peetavas viimases voorus ollakse külas tabeli viiendal klubil SC Union Lüdinghausenil. Beueli klubi mängib mõlemad mängud kodus, esmalt kohtutakse Wipperfeldiga (praegu 4. koht) ja seejärel TSV Trittauga (6. koht).