Kristin Kuuba edenes EM-il teise ringi

Saksamaal Saarbrückenis alanud Euroopa meistrivõistlustel oli eestlastest esimesena väljakul Kristin Kuuba. Üksikmängu avaringis oli meie esireketi esimeseks vastaseks Keisha Fatimah Azzahra. Aserbaidžaani esindajaga oli Kuuba seni mänginud kolm korda, kaks esimest kohtumist 2013. aastal kaotanud, kuid viimatise Polish Openil kahes geimis võitnud. Mõne nädalaga suurt muutust jõudude vahekorras polnud toimunud, sest kui Poolas võitis Kuuba 21:16, 21:19, siis nüüd olid tema võidunumbrid 21:15, 22:20.

41 ninutit väldanud kohtumise avageimi juhtis pikka aega Azzahra. Joogipausile mindi tema 11:8 eduseisus. Olles taga 11:13, muutus Kuuba mäng üha võistluslikumaks ning kaotusseisust sai 18:13 eduseis. Sellest mõõnast vastane enam ei kosunudki.

Teises geimis ei kasvanud kummagi eduseis suuremaks kahest punktist. Algul juhis Azzahra (6:4, 9:7), kuid intervalliks oli ees Kuuba 11:9 ning mängu jätkudes loovutas ta juhtija rolli veel vaid kahel korral vastasele (viimati 15:14). Esimene matšpall seisul 20:19 küll veel võitu ei toonud, küll aga noppis kohtumise kaks viimast punkti meie mängija.

32 parema seas kolmapäeval on Kuuba vastaseks Prantsusmaa paremikku kuuluv Qi Xuefei,

Meesüksikmängus sai Karl Kert loosi tahtel mänguta teise ringi, kus kohtub kolmapäeval šveitslase Tobias Kuenziga. Paarismängijad (Catlyn Kruus – Ramona Üprus, Kristjan Kaljurand – Raul Käsner ja Anton Berik – Mikk Õunmaa) alustavad teisipäeval.