Kilk oli Tšehhimaal meeste üksikmängus parim eurooplane

Tšehhimaal Orlova-Lutyněs peetud Junior International Seriesi kategooriasse kuulunud turniiril Czech Junior 2021 sai Eesti juunioridest kõrgeima koha Tauri Kilk (Triiton). Eestlastest ainsana pühapäeval peetud poolfinaalidesse pääsenud Kilk avaldas Eogene Ewele küll visa vastupanu, kuid pidi mõlemas geimis tunnistama malaislase nappi paremust 21:18. Esimeses geimis pääses Ewe tasavägise alguse järel ette 16:11, kuid tartlane viigistas 17:17. Vastane sai uuesti ette, kuid Kilk viigistas veel ühe korra, 18:18. Viimased kolm punkti teenis siiski Ewe.

Teises geimis juhtis malaislane algusest peale, korraks juba kaheksa punktiga (16:8), kuid Kilk ei andnud alla – 12:19 kaotusseisust võitis ta kuus punkti järjest ning vähendas vahe vaid ühele punktile. Ent seegi kord suutis geimi lõpus kindlamalt tegutseda aasialane.

16-aastane Ewe jätkas ka finaalis enesekindlalt, alistades kaasmaalase Jan Jireh Lee 21:23, 21:17, 21:15. Kilgiga jagas kolmandat kohta kolmas malaislane Hong Quan Lok.

Naiste üksikmängus, kus Catlyn Kruus (Triiton) jõudis välja veerandfinaali, mängisid finaalis samuti sulgpallurid Malaisiast. Xin Yee Ong võitis Siti Zulaikha 21:19, 21:8. Kolmandat kohta jäid jagama Kruusist jagu saanud inglanna Lisa Curtin ja tšehhitar Lucie Krulová.

Meesjuuniorie paarismängu võitsid Jian Sheng Choi ja Bryan Jeremy Goonting, alistades finaalis Inglismaa paari Nadeem Dalvi ja Samuel Jonesi 21:16, 21:17. Neidude konkurentsis oli Malaisia delegatsioonil väljas üks paar, kuid see kaotas juba avaringis. Lõpuks jäid kaotuseta inglannad Estelle Van Leeuwen ja Holly Williams. Finaalis võideti tšehhitare Kateřina Koliášovát ja Kateřina Osladilovát 21:12, 21:13.

Segapaarismängus sai Holly Williams teise esikoha, sest koos Samuel Jonesiga alistati finaalis ungarlased Kean Gabor Kigyos ja Nikol Szabina Vetor 21:17, 21:12.