Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul pälvis presidendilt üheteistkümne spordielu edendaja seas Valgetähe V klassi teenetemärgi ka Eesti sulgpallikogukonnas austatud Jüri Tarto.

Spordiharrastajana pooljuhuslikult sulgpalli juurde sattunud Tarto krooniti 1965. aastal meeste üksikmängus esimeseks Eesti meistriks, tiitlivõitu kordas ta veel 1966, 1971, 1973. Esimese meistri au kannab ta ka meeste paarismängus, 1965 oli tema partneriks Raivo Kristianson. Teine tiitel samas mänguliigis tuli talle veel, kuid alles 14 aastat hiljem (1979) koos Peeter Ärmpaluga. Kolme mänguliigi peale kokku võitis Tarto meistrivõistlustelt 1965-1984 kokku 26 (6+13+7) medalit.

Jüri Tarto ja Raivo Kristianson.
Jüri Tarto ja Raivo Kristianson. Foto: Aavo Raig, sulgpallitrenn.ee

Treenerina on Jüri Tarto töötanud alates 1976. aastast, tema õpilased on saavutanud väga häid tulemusi nii välis- kui ka kodumaal. Tema hiilgeaasta treenerina oli 1987, mil kõikide vanuseklasside (12-18-aastased) poiste üksikmängu meistritiitlid tulid Sakus tema juhendamisel harjutanud noormeestele (Kalle Aarma, Martin Paide, Tanel Talts, Meelis Maiste). Ta on juhendanud ka Eesti noorte- ja täiskasvanute koondist.

Õnnitlused kõrge tunnustuse puhul ka Triitoni rahva poolt!

Loe lähemalt Jüri Tarto kohta Eesti Sulgpalliliidu koduleheküljelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga