Jelgavas algas Futures Seriesi turniir

Mullu augusti lõpus Jelgavas peetud Läti lahtised meistrivõistlused (Yonex Latvia International) lõppesid mäletatavasti Eesti sulgpallurite suure eduga – esikoht võideti kõigis viies mänguliigis. Tänavu on Jelgavas konkurentsi rohkem ning alles möödunud nädalalõpul koduseid meistreid selgitanud eestlased pole Futures Seriesi kategooriasse kuuluval mõõduvõtul väljas oma parimas koosseisus.

Neljapäeval mängiti neljas mänguliigis valikturniiri. Naiste üksikmängus sai koha põhiturniiril mänguta Marta Emili Teller (Triiton), sest tema potentsiaalsed vastased Samantha Golubickaitė (Leedu) ja  Samayara Panwar (India) Lätti ei jõudnudki ning Trisha Hedge (India) tõsteti mänguta 32 parema sekka. Viimasega peaks reedel põhitabeli avaringis kohtuma Eesti meistrivõistluste hõbe Catlyn Kruus (Triiton). Hedge’iga sarnaselt tõsteti valikturniirilt põhitabelisse ka Karina Kapanen (Triiton).

Tartus meistrivõistluste pronksi võitnud Helis Pajustel (Triiton) on Läti suuruselt neljandas linnas kaheksas asetus ning avaringis mängib ta Ieva Pope (Läti)  vastu. Ramona Üprus (TÜASK) võitis valikturniiri avaringis Arta Priedniece (Läti) 21:12, 21:14 ning kohtub reede hommikul edasipääsu otsustavas mängus Sofia Macsaliga (Norra). Emili Pärsim (Triiton) piirdus ühe mänguga, kaotades Läti esinumbrile Anita Kupčale 14:21, 16:21.

Meeste üksikmängus peab eestlaste lippu kõrgel hoidma Karl Kert, sest Eesti meistrivõistlustelt kolm hõbedat järjest teeninud Veeriku Badmintoni sulgpallur on põhitabelis ainsa meie mängijana. Ülejäänud pudenesid valikturniiril. Kolmandasse ringi jõudsid seal kolm eesti mängijat, kuid kõik kolm kaotasid. Esimeses ringis Roberts Renārs Miščenko (Läti) 21:6, 21:11 ja teises Tregert-Gustav Värvi (TÜASK) 21:17, 21:13 alistanud Hugo Themas (Triiton) pidi tunnistama Meiraba Luwang Maisnami (India) 21:9, 21:3 paremust. Roland Kutsei (Triiton) jäi Ken Yon Ongi (Malaisia) vastu samuti mõlemas geimis alla 10 punkti (vastavalt 6 ja 9). Anton Berik (Triiton) kaotas taanlasele Mads Juel Møllerile 4:21, 15:21.

Rannar Zirk (Nõo SK) kaotas teises ringis Astitva Kalele (India) 16:21, 13:21, Ragnar Sepp (Tondiraba SK) Danila Gataullinile (Norra) 7:21, 4:21 ja Rene Leeman (TSKeskus) Leonardo Golovčenkole (Läti) 3:21, 11:21. Art Richard Müürsepp (Triiton) jäi avaringis alla Jonas Østhasselile (Norra) 7:21, 4:21, Andrei Schmidt (Triiton) Tonni Zhou’le (Itaalia) 7:21, 19:21 ning Chris-Robin Talts (TSKeskus) Andrei Donile (Ukraina) 17:21, 17:21.

Meeste paarismängus kohtuvad üheksakordsed Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK) avaringis leedulaste Vilius Bagdanavičiuse ja Edgaras Slušnysega. Oskar Männik ja Rannar Zirk (Nõo SK) on avaringis vabad ning ootavad 16 parema seas vastast Inglismaa ja Norra paaride omavahelisest mõõduvõtust.

Valikturniiril jäi kolme Eesti paari laeks teine ring. Roland Kutsei ja Art Richard Müürsepp (Triiton) kaotasid prantslastele Rafael Gavois’le ja Dimitri Jacquartile 9:21, 11:21, Chris Robin Talts ja Gustav-Tregert Värv (TÜASK) poolakatele Maksymilian ja Mateusz Danielakile 12:21, 11:21 ning Anton Berik (Triiton) ja Rene Leeman (TSKeskus) veel ühele Poola paarile Andrzej Niczyporukile ja Szymon Stokfiszile 21:23, 17:21. Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton) jäid avaringis alla ungarlastele Balazs ja Balint Papaile 21:18, 16:21, 12:21.

Naiste paarismängus eelturniiri ei peetud ning kolm Eesti paari alustavad reedel põhitabelis. Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) mängivad Nika Arihi ja Lia Salehariga (Sloveenia), Andra Mai Hoop (TÜASK) ja Marta Emili Teller (Triiton) saavad oma oskusi proovida Ieva Pope ja Diana Stognija (Läti) ning Emili Pärsim ja Marelle Salu (Triiton) poolataride Magdalena Swierczynska ja Karolina Wladzinska vastu.

Segapaarismängus on Eesti paare põhitabelis neli. Rene Leeman ja Marta Emili Teller kohtuvad avaringis esimese paigutusega Miha Ivančiči ja Petra Polanciga (Sloveenia), Hugo Themas ja Emili Pärsim Adrian Krawczuki ja Karolina Wladzinskaga (Poola), Rannar Zirk ja Andra Mai Hoop Andis Bērziņši ja Una Bergaga (Läti) ning Oskar Männik ja Ramona Üprus Artūrs Akmensi ja Annija Rulle-Titavaga (Läti).

Neist Zirk ja Hoop võitsid valikturniiri otsustavas mängus leedulasi Linas Supronast ja Viltė Paulauskaitėt 17:21, 21:14, 21:13. Andrei Schmidt ja Marelle Salu (Triiton) jäid valikturniiri avaringis alla indoneeslastele Andi Fadel Muhammadile ja Melsya Nur Fitrianile 12:21, 14:21.

Jelgava turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga