Helina Rüütel tuleb Espoost tagasi kahe esikohaga

Paljud Eesti paremikku kuuluvad sulgpallurid osalesid nädalavahetusel Soomes Espoos peetud ESB Premier Elite 2023 turniiril. Eliidi seas võideti Forever Mantikylä nime kandvas hallis naiste üksik- ja paarismäng ning segapaarismäng.

Naiste üksikmängus võis julgelt soovida eestlannade finaali, sest mõlemas tabelipooles oli üks sinimustvalge lipu esindaja. Soov täituski, sest esimese asetusega Helis Pajuste (Raul Musta SK) võitis hommikupoolikul Oona Tapola (Espoo SB) 21:13, 21:17 ning teise asetusega Catlyn Kruus (Triiton) sai jagu Nella Siilasmaast (Tapion Sulka) 21:14, 21:18. Finaalis mängiti samuti kaks geimi ning Pajustel õnnestus tasuda Eesti meistrivõistluste pronksimängus saadud kaotuse eest – 21:14, 21:11.

Naiste paarismängus pidid esimese asetusega Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel soodsa loosi tõttu laupäeval platsil käima vaid ühe korra ning kindel võit Hanna Karkause ja Linnea Vainula üle viis nad poolfinaali. Seal loovutati teisele soome paarile Heini Ihalainen – Noora Nokkala geimides vastavalt 9 ja 8 punkti. Selleski mänguliigis oli võimalik eesti finaal, sest alumises tabelipooles mängisid poolfinaalis Elisaveta Berik ja Emili Pärsim. Paraku tuli tartlannadel Sarah Asfarile ja Oona Tapolale alla vanduda 21:23, 21:15, 16:21. Eesti – Soome finaali võitis suuremate probleemideta siiski maailma edetabelis esisajasse kuuluv meie paar 21:10, 21:5.

Margit Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: Oleg Hartchenko / ESL

Segapaarismängus oli üks finaalikoht eestlastele juba laupäeva õhtuks kindel, sest tabeli alumiselt poolelt jõudsid poolfinaali teise asetusega Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel ning 3.–4. asetuse saanud Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran. Järjekordset eepilist lahingut seekord ei tulnud, sest Kaljurand ja Rüütel jäid kahe viimase aasta Eesti meistrite vastu peale 21:12, 21:15. Finaalis mängis Tartu paar soomlaste Marko Pyyköneni ja Karoliine Kaistiga (Badminton United) ja võitis kindlalt, 21:15, 21:15.

Meeste üksikmängus suutis eestlastest end nelja parema hulka mängida Tauri Kilk (Triiton), kuid seal tuli tunnistada Ananda Galvani Daniswara (Espoo SB) paremust. Kodusaalis peetud turniiriks teise asetuse saanud Ananda võitis 21:14, 13:21, 21:17. Finaal esimese asetusega Iika Heinoga (Badminton United) lõppes samuti võõra nimega soomlase kasuks 21:15, 20:22, 21:15.

A-liigas kaotas Hannes Hani (Triiton) üksikmängu veerandfinaalis Heming Lin’ile (Espoo SB) 13:21, 13:21. Segapaarismängus võitsid Andrei Schmidt ja Emili Pärsim (Triiton) poolfinaalis Alex Grasi ja Annika Vokkolaineni (Tapion Sulka) 21:14, 21:10. Finaalis Aleksi Mäki ja Sarah Asfari (Tapion Sulka) vastu kaotati avageim 17:21, kuid võideti teine 21:15. Kolmandas õnnestus soomlastel peale jääda 21:17.

C-liigas läks hästi Tallinna Sulgpallikeskuse noortel. Meeste üksikmängus sai esikoha Nikita Bezsonov ja naiste üksikmängus Grettel Luts. Naiste paarismängus võidutsesid Luts ja Kelli Muinast ning segapaarismängus Artur Asperk ja Luts.