Helina Rüütel lõpetas Serie A-s hõbemedaliga

Piume d’Argento võistkond, vasakult teine Helina Rüütel. Foto: Facebook

Meie paarismänguspets Helina Rüütel lisas nädal tagasi Tšehhi klubimeistri tiitlile Itaalia Serie A teise koha. Milanos peetud Serie A lõppneliku turniiril kaotas Rüütli tööandja Piume d’Argento BC pühapäevases finaalis tiitlikaitsjale SSV Bozenile 0:3.

Kui laupäevases poolfinaalis RA System BC Milano vastu alustasid Rüütel ja tema sakslannast partner Hannah Pohl võidukalt, siis päev hiljem finaali avakohtumine Yasmine Hamza ja Maria Venelinova Mitsovaga enam nii päikseliselt ei kulgenud. Avageimis jäädi 3:1 algedu järel kaotusseisu 3:6, kuid tubli mänguga mindi uuesti ette 15:12. Seejärel loovutati vastastele aga seitse punkti järjest ja kaotati geim 18:21. Teises geimis suutsid eestlanna ja sakslanna Itaalia ja Bulgaaria kombinatsiooniga sammu pidada seisuni 7:7. Siis nihkusid Hamza ja Mitsova tasapisi ette ning juhtisid juba 19:12. Seejärel saavutasid Rüütel ja Pohl viis punkti järjest, kuid murrangut siiski enam tuua ei õnnestunud – 17:21 ja Bolzano klubi läks ette 1:0.

Viimaseks kavandatud segapaarismängus Rüütel ja David Salutt enam vigade parandust ette võtta ei saanud, sest Piume d’Argento meespaar Luis Aniello La Rocca ja Salutt kaotas Giovanni Grecole ja Daniel Latšezarov Nikolovile 18:21, 17:21 ning kui Pohl ei saanud naiste üksikmängus vastu Mitsovale (8:21, 14:21) oligi Lõuna-Tirooli klubi tiitlit kaitsnud. Mullu olid samad klubid vastamisi poolfinaalis ning ka tookord saatis edu bolzanolasi 3:1.

Pronksikohtumises alistas põhiturniiri võitnud RA System BC Milano mulluse finalisti Marabadminton Academy 3:2, ehkki naiste ja meeste paarismängu järel oli koduvõistkond 0:2 kaotusseisus.