Favoriidid alustasid Vantaas võidukalt

Vantaas peeti teisipäeval segavõistkondade EM-võistluste finaalturniiri esimene voor alagruppides. Tund aega pärast keskpäeva alustati mängudega teises alagrupis. Venemaa ja Inglismaa kohtumine oli ühesuunaline liikumine, venelased võitsid 5:0 ning vaid naiste paarismängus tuli võitja selgitamiseks pidada ka kolmas geim. Detsembris valikturniiril osalenud ja Eesti eest finaalturniiri koha napsanud Inglismaa koondise liikmetest on nüüd mängimas vaid neli meest ja neli naist, kõik nende esireketid on jäänud koju aprillis peetavaks suureks EM-iks valmistuma.

Seevastu alagrupi teine vastasseis Prantsusmaa ja Hollandi vahel oli tasavägine algusest lõpuni. Mark Caljouw võitis hollandlased juhtima, kuid Xuefei Qi viigistas ning meespaar Ronan Labar – Julien Maio viis omakorda prantslased ette. Naiste paarismängus jäid aga peale hollandlannad Debora Jille ja Cheryl Seinen, siis jäi võitja segapaaride otsustada. Hiljuti World Touri finaalis Bangkokis poolfinaali jõudnud prantslased Thom Gicquel ja Delphine Delrue võitsid avageimi 21:18, kuid teises jäid 21:10 peale Robin Tabeling ja Selena Piek. Kaks aastat tagasi Kopenhaagenis pronksi võitnud hollandlastel tuli siiski kaotusega leppida, sest kolmanda geimi võitsid Cicquel ja Delrue 16:18 kaotusseisust 21:19.

18.02, kell 13 Holland – Venemaa

Esimeses alagrupis alustas favoriit Taani kerge jalutuskäiguga, sest võõrustaja Soome alistati geimigi kaotamata 5:0. Meeste üksikmängus võitis maailma teine reket Viktor Axelsen poole tunniga Joakim Oldorffi 21:11, 21:13, naistest sai Line Christophersen 22 minutiga jagu Nella Nyqvistist 21:13, 21:9.

Saksamaa ja Šotimaa vastasseisus said algedu sakslased, sest segapaaride mängu võitsid Mark Lamsfuss ja Isabel Hettrich. Meesüksikmängus seadis Joshua Apiliga jalule viigi, kuid järgnenud naiste üksikmängus oli Yvonne Li kahes geimis parem Rachel Sudgenist. Sakslastele tõid võidupunkti tabelisse Lamsfuss ja Marvin Seidel, alistades Christopher Grimley ja Adam Halli 21:19, 21:9. Sakslased võitsid ka naiste paarismängu ning kogu kohtumise 4:1.