Kaks võitu on EM-il kirjas vaid Venemaal ja Taanil

Soome Vantaas peetaval segavõistkondade EM-võistlustel mängiti kolmapäeval alagruppides teine voor. Täisedu kahe võiduga jätkavad vaid Venemaa ja Taani.

Teises alagrupis polnud avavoorus Inglismaast 5:0 üle käinud Venemaal probleeme ka Prantsusmaaga. Vaid Jevgenia Kossetskajal tuli naisüksikmängijate duellis tunnistada Xuefei Qi 21:15, 22:20 paremust. Samas ei puudunud prantslastel ka üldedu saavutamiseks võimalused, sest Toma Junior Popov kaotas Vladimir Malkovile 21:16, 11:21, 16:21 ning kolm geimi pidi võidu saavutamiseks vaeva nägema ka venelaste võimas meespaar Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov.

Teise koosseisuga Soome saabunud Inglismaa teenis teises voorus esimese mänguvõidu, kui Freya Redfearn sai naiste üksikmängus jagu Hollandi esindajast Nadia Choukirist 21:12, 21:6. Ülejäänud neljas mänguliigis jäid siiski kahes geimis peale hollandlased. Viimases voorus neljapäeval kohtub endale juba koha poolfinaalis kindlustanud Venemaa Hollandiga ning Prantsusmaa mängib Inglismaaga.

18.02, kell 13: Holland – Venemaa

Esimeses alagrupis otsustati alagrupi võitja teises voorus, Taani ja Saksamaa vastasseisuga. Põnevust jagus sellesse matši viimase geimini. Viktor Axelsen alistas alustuseks Fabian Rothi 21:6, 21:9, kuid Yvonne Li oli 21:18, 21:18 parem Mia Blichfeldtist. Meeste paarismänguga viisid Mark Lamsfuss ja Marvin Seidel sakslased juhtima, kuid naiste paarismänguga tõid Alexandra Bøje ja Maiken Fruegaard taas viigi tabloole, ehkki kaotasid Isabel Herttrichi ja Stine Küsperti vastu avageimi 20:22. Teine võideti 23:21 ja kolmas kordagi kaotusseisu jäämata 21:17. Otsustama pidid kaks maailma esisajasse kuuluvat segapaari, kes madistasid peaaegu tund aega ja kolm geimi. Niclas Nohr ja Amalie Magelund (edetabeli 95.) alustasid 21:19 geimivõiduga, kuid teise geimi võitsid 21:14 Jones Ralfy Jansen ja Kilasu Ostermeyer (51.). Otsustavas geimis tulid taanlased välja 6:10 kaotusseisust, said ette 19:14 ning võitsid 21:16.

Kahe avavoorus kaotusega leppima pidanud koondise kohtumises juhtis Soome kahe üksikmängu järel Šotimaa vastu 2:0, sest Kalle Koljonen alistas kahes geimis Ciar Pringle’i ja Nella Nyqvist Holly Newalli. Paarismängudes olid seevastu kindlamad šotlased, ehkki nii nais- kui ka segapaar kallutasid kaalukausi enda kasuks alles kolmanda geimiga. Viimases voorus kohtuvad Taani – Šotimaa ja Saksamaa – Soome.