Eestlastel on Iisraelis asja ka medalimängudele

Suurem seltskond Eesti noori sulgpallureid lööb sel nädalal kaasa turniiridel Iisraelis, Rishon Le Zionis. Juunioriealised (U-19) teevad seda Junior International Seriesi kategooriasse kuuluval AMOT Israel Junior 2022-l.

Reede õhtuks said selgeks kõik poolfinaalistid. Noormeeste üksikmängus oli sinimustvalge all võistlevaid mängijaid kõigis neljas veerandfinaalpaaris, nelja parema sekka murdis neist siiski vaid üks. Vabaloosiga kaheksa parema sekka pääsenud Robin Schmalz (TSKeskus) mängis üle Sharon Perelshteini (Iisrael) 21:15, 21:7 ning kohtub nüüd laupäeval koha eest finaalis Daniel Dvořákiga. Tšehh lõpetas veerandfinaalis Chris Robin Taltsi (TSKeskus) turniiri, võites 21:14, 21:18. Kolmandas ringis esimese asetusega Küprose mängija alistanud Gustav Tregert Värv (TÜASK) kaotas kaheksanda asetusega Eyal Hochmanile (Iisrael) 16:21, 18:21, Andrei Schmidt (Triiton) jäi kaotajaks mängus kolmanda asetusega David Smutnyga (Tšehhi) 8:21, 14:21.

Neidude üksikmängus oli Eesti esindajaid veerandfinaalides kolm ning kahjuks sinna ka pidama jäädi. Emilia Šapovalova (TÜASK) kaotas esimese asetusega Marisa Fyrillale (Küpros) 14:21, 18:21, Emili Pärsim (Triiton) jäi alla Petra Maixnerovále (Tšehhi) 5:21, 6:21 ning teises ringis teise asetusega Ioanna Antoniou (Küpros) üle mänginud Elisaveta Berik (Triiton) Samayara Panwarile (India) 11:21, 14:21.

Noormeeste paarismängus oli Eesti veerandfinaalides esindatud kahe paariga, edasi pääsesid Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton). Roko Pipunić ja Ivor Zekan (Horvaatia) alistati 21:13, 21:18, Poolfinaalis on nende vastas koduseinte toetusel pallivad Mayan Mogilner ja Sharon Perelshtein. Kolmanda asetusega Robin Schmalz ja Tregert Gustav Värv pidasid tasavägise heitluse tšehhide Daniel Dvořáki ja Jan Rázliga ning kaotasid mõlemad geimid 18:21.

Neidude paarismängus on poolfinaalis vastamisi kaks Eesti paari. Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova võitsid veerandfinaalis esimese asetusega Ioanna Antoniou ja Chara Michaeli (Küpros) 21:15, 21:18, Elisaveta Berik ja Emili Pärsim said jagu Zohar Amoyalist ja Alina Bergelsonist (Iisrael) 13:21, 21:11, 21:17. Kadi Ilves ja Marta Emili Teller (TÜASK) kaotasid kolmes geimis Horvaatia esindajate Stella Balenovićile ja Ana Pranićile 21:18, 17:21, 20:22.

Segapaarismängus oli Eestile vähemalt üks koht finaalis kindlustatud juba enne veerandfinaale, sest tabeli ülemisel poolel olid omavahel vastamisi vaid meiemaised paarid. Poolfinaali edenesid Andrei Schmidt ja Emili Pärsim 21:15, 21:10 võiduga Chris Robin Taltsi ja Kadi Ilvese üle ning Robin Schmalzi ja Marta Emili Telleri 21:16, 13:21, 21:15 alistanud Rene Leeman ja Emilia Šapovalova. Tabeli alumiselt poolelt mängisid end poolfinaali Tregert Gustav Värv ja Heili Merisalu 21:14, 20:22, 21:15 võiduga Horvaatia paari Ivor Zekani ja Stella Balenovići üle. Hugo Themas ja Elisaveta Berik kaotasid Tšehhi paarile Jan Rázl – Petra Maixnerová mõlemad geimid 16:21.

Turniiritabelid

Juunioridega samaaegselt mängivad Gan Nachumi nime kandvas spordihoones ka nooremad, U-13 ja U-15 vanuseklassi kuuluvad sulgpallurid, ning nende turniiri nimeks on AMOT Israel Youth 2022. Selgi jõuproovil on Eestil esindajad välja panna. Vanemate seas pääsesid Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) alagruppidest play-offi ehk 16 parema sekka, mõlemad mängisid reedel Iisraeli sulgpalluritega ning mõlemad võitsid mõlemad mängud. Poolfinaalis on Joosti vastaseks Guy Nachlieli ja Roogsool Noam Hochman (mõl. Iisrael).

Tüdrukutest kindlustasid endale koha kaheksa parema seas Kaisa Liis Lepp, Romili Vakk ja Lumikki Liias (kõik Triiton), kuid poolfinaali jõudis neist vaid Vakk, võites Lepa 21:4, 21:9. Pääsu eest finaali mängib Romili nüüd Sharma Tanviga (India). Lumikki Liias jäi oma veerandfinaalis alla Anna Hellile (Itaalia) 19:21, 21:19, 14:21.

Noormeeste paarismängus on Joostil ja Roogsool teine asetus. Veerandfinaalis alistati kohalik paar 21:7, 21:4, poolfinaalis on teisel pool võrku veel iisraellasi. Neidude konkurentsis mängivad nelja paari turniiri koos Lepp ja Vakk ning Liias ja Tanvi. Mõlemad paarid olid avavoorus võidukad. Segapaarimängus on teise asetusega Liias ja Roogsoo poolfinaalis vastamisi Itaalia paariga, Joost ja Vakk mängivad esimese asetusega Küprose ja India sümbioosiga, kes said jagu Lepast ja Marten Põdrast (Triiton) 21:15, 21:15.

U-13 vanuseklassis edenesid Kaspar Sorge (TÜASK) ja Marten Põder poiste üksikmängus kenasti poolfinaali, kus mõlemal tuleb mängida Iisraeli kodanikega. Paarismängus ollakse poolfinaalis vastamisi samuti Iisraeli paariga.