Eestlasi püsib Espoos finaalikursil

Paljud Eesti paremikku kuuluvad sulgpallurid osalevad sel nädalavahetusel Soomes Espoos peetaval ESB Premier Elite 2023 turniiril. Eliitliigas said laupäeva õhtuks Forever Mantikylä nime kandavas hallis selgeks poolfinalistid.

Meeste üksikmängus suutis eestlastest end nelja parema hulka mängida Tauri Kilk (Triiton). Tänavuste Eesti meistrivõistluste pronksimees pidi selleks laupäeval alistama kolm vastast ning sai sellega kenasti hakkama. Jesper Paul (Espoo SB) kaotas talle 18:21, 20:22, Aleksi Mäki (Tapion Sulka) 16:21, 9:21 ja Niilo Nyqvist (Helsingfors BC) 21:18, 6:21, 14:21. Mäki oli seejuures tabelisse asetatud 5.–8. kohani, Nyqvist 3.–4. kohale. Poolfinaalis ootab triitonlast Ananda Galvani Daniswara (Espoo SB), kel kodusaalis teine asetus.

Kaheksa parema sekka ehk veerandfinaali jõudis meie meestest veel Hugo Themas (Triiton), kes aga kaotas seal Kaiwen Li’le (Helsingfors BC) 15:21, 21:11, 15:21. Teises voorus oli tartlane auti mänginud 3.–4. asetusega Sami Pajuneni (Espoo SB) 21:19, 21:15. Tänavu juunioride Eesti meistrivõistlustelt kolm kulda teeninud Andrei Schmidt (Triiton) kaotas avaringis Rasmus Anderssonile (Tapion Sulka) mõlemad geimid 17:21.

Naiste üksikmängus võib tulla eestlannade finaal, sest mõlemas tabelipooles on sinimustvalge lipu esindaja poolfinaalis. Esimese asetusega Helis Pajuste (Raul Musta SK) mängib seal Oona Tapolaga (Espoo SB), teise asetusega Catlyn Kruusi (Triiton) vastaseks on Nella Siilasmaa (Tapion Sulka). Raskemini tuli koht nelja hulgas Pajustele, kes mõlemad laupäevased kohtumised võitis kolmes geimis, Kruus sai mõlema vastasega hakkama lisageimi mängimata.

Meeste paarismängus ei pääsenud neljast Eesti paarist ükski avaringist edasi, ehkki kolmes kohtumises mängiti kolm geimi. Teise asetusega Eesti meistrid Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) kaotasid Eetu Heinole ja vanameister Ville Långile 17:21, 16:21. Schmidt ja Themas võitsid Miika Lahtineni ja Jere Övermarki vastu avageimi 21:18, kuid kaotasid kaks järgmist 11:21, 12:21. Anton Berik ja Hannes Hani kaotasid Jesper Pauli ja Julius von Pfaleri vastu avageimi 13:21, võitsid teise 21:19, kuid kolmandas oli 21:12 parem Espoo ja Helsingforsi paar.

Naiste paarismängus pidid esimese asetusega Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel soodsa loosi tõttu laupäeval platsil käima vaid ühe korra ning 21:9, 21:14 võit Hanna Karkause ja Linnea Vainula üle viis nad poolfinaali, kus vastaseks teine Soome paar Heini Ihalainen – Noora Nokkala. Selleski mänguliigis on võimalik eesti finaal, sest alumises tabelipooles said Elisaveta Berik ja Emili Pärsim veerandfinaalis teise asetusega soomlannadelt loobumisvõidu ning lähevad poolfinaalis vastamisi Sarah Asfari ja Oona Tapolaga.

Segapaarismängus on üks finaalikoht eestlastele kindel, sest tabeli alumiselt poolelt jõudsid poolfinaali teise asetusega Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel ning 3.-4. asetuse saanud Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran. Kas tuleb järjekordne eepiline lahing nagu see viimasel ajal kombeks olnud? Esimese asetusega soomlased Anton Kaisti ja Tuuli Härkönen kaotasid veerandfinaalis. Themas – Berik ja Berik – Kruus piirdusid teise ringiga.

Madalamates liigades on mitmel eestlasel samuti pühapäeval mängupäev. A-liigas mängis end üksikmängus veerandfinaali Hannes Hani, segapaarismängus on poolfinaal ees Schmidtil ja Pärsimil.

C-liigas on kaheksa hulgas üksikmängus konkurentsis Arturi Asperk (TSKeskus) ja Nikita Bezsonov (TSKeskus), naiste üksikmängus poolfinaalis Grettel Luts (TSKeskus), naiste paarismängus Luts ja Kelli Muinast (TSKeskus) ning segapaarismängus Asperk ja Luts.