Eestlased on Riias esindatud ka poolfinaalides

Riias peetaval Futures Seriesi kategooriasse kuuluval sulgpalliturniiril Victor Latvia International 2023 on eesti sulgpallurid esindatud ka pühapäeva hommikul peetavates poolfinaalides.

Naiste paarismängus alustasid esimese asetusega Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel alles teises ringis ning olid ka võidukad. Prantsusmaa paar Elsa Jacob ja Camille Pognante alistati 21:17, 21:16. Veerandfinaalis mängiti Maria Korjagina ja Jaroslava Vantsarovaga Ukrainast ning taas lõppes kohtumine kahe geimiga – 21:12, 21:16 meie paarile. Poolfinaalis mängitakse Rimi Olympic Centre nime kandva saali teisel väljakul sakslannade Selin Hübschi ja Cara Siebrechtiga.

Catlyn Kruus ja Ramon Üprus võitsid teises ringis Macarena Izquierdo ja Carmen Maria Jimeneze Hispaaniast 21:15, 21:23, 21:17, kuid pääsu eest poolfinaali kaotati Amelie Lehmannile ja Marie Sophie Sternile Saksamaalt 17:21, 21:23.

Meeste paarismängus on Kristjan Kaljurannal ja Raul Käsneril neljas asetus ning nelja hulka end kolme 2:0 võiduga ka mängiti. Avaringis oldi napilt paremad Ukraina paarist Vjatšeslav Jakovlevist ja Nikita Jeromenkost 22:20, 21:19, teises ringis tehti tuul alla Mark Arnochikule ja Sharon Perelshteinile Iisraelist 21:8, 21:15 ning veerandfinaalis oldi 21:19, 21:15 paremad hispaanlastest  Jacobo Fernandezest ja Daniel Francost. Finaali jõudmiseks on pühapäeval vaja üle mängida sakslased Marvin Datko ja Jarne Schlevoigt.

Segapaarismängus pääsesid Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel veerandfinaali mänguta (soomlased loobusid), kaheksa seas tuli aga alla vanduda Ruben Garciale ja Lucia Rodriguezele Hispaaniast 18:21, 21:15, 11:21. Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran kaotasid teises ringis Jarne Schlevoigtile ja Julia Meyerile Saksamaalt samuti kolmes geimis 20:22, 21:13, 14:21.

Meeste üksikmängus eestlased teisest ringist kaugemale ei küündinud. Tauri Kilk kaotas tasavägise kohtumise teise asetusega prantslasele Valentin Singerile. Esimeses geimis jäi vastane peale 21:11, kuid teises sai esimesena 21 punkti täis Kilk (21:15). Kolmas geim oli taas Singeri valitseda, kes võitis 21:12. Laupäeva õhtuks oli Singer end mänginud ka poolfinaali.

Karl Kert kaotas Aria Dinatale avageimi napilt 19:21, kuid teises oli horvaat kindlalt kindlam – 21:12. Dinata jõudis päeva lõpuks poolfinaali. Naiste üksikmängus hakkas Catlyn Kruus julgelt vastu Malya Hoareau’le, kuid kuuendana asetatud prantslanna jäi siiski peale 21:12, 21:19.  Järgmises ringis kaotas Hoareau taanlannale.