Eesti sulgpallurid saavutasid Milanos kolm kohta veerandfinaalis

Eesti noorte sulgpallurite osalemine Milanos peetaval Junior International Challenge’i kategooria turniiril Italian Junior 2024 lõppes laupäeval, kui kolmes mänguliigis jõuti veerandfinaali, kuid mitte enam kaugemale.

Andrei Schmidt (Triiton) ja Heili Merisalu (TÜASK) mängisid end kaheksa parema sekka laupäava hommikul, kui Jesus de Burgos ja Rocio Martin Hispaaniast mängiti üle 21:15, 21:18. Pärastlõunal mindi vastamisi rumeenlaste Luca-Stefan Pandele ja Denisa-Maria Muscaluga ning selles kohtumises tuli tunnistada vastaste paremust 21:15, 21:17. Selle mänguliigi finaali jõudsid lõpuks kaks Tai segapaari.

Naiste üksikmängus rühkis kaheksa parema sekka välja Marija Paskotši (Raul Musta SK). Kahes esimese ringis oma vastased Slovakkiast ja Prantsusmaalt kolmes geimis alistanud Paskotši võitis kolmandas ringis Anja Rumpoldi Austriast 21:13, 21:19 ning pidas veerandfinaalis taas kolmegeimilise kohtumise. Neljanda asetusega Zsofi Szabo Ungarist võitis esimese geimi 22:20, kuid teises oli selge perenaine Paskotši 21:13. Otsustav kolmas geim kuulus niisama kindlalt Szabole 21:14.

Heili Merisalu kohtus pärast 2:0 võite sulgpallurite üle Kreekast ja Šveitsist kolmandas ringis esimese asetusega Raksha Kandasamy (India) ning pidi taanduma 6:21, 7:21.

Meeste üksikmängus heitles Andrei Schmidt kolmandas ringis neljanda asetusega Milan Mesterhazyga. Avageimi võitis ungarlane 21:16, kuid teises jäi sama tulemusega peale meie mees. Kolmandas juhtis Andrei vaid 1:0, edasi dikteeris sündmusi vastane, minnes 10:8 pealt ette 14:8 ja võites lõpuks 21:14.

Paarismängus pidid Schmidt ja Oliver Hani (Triiton) teises ringis tunnistama prantslaste Gaspar Leriche’i ja Louis Morini paremust 21:5, 21:19. Rene Leeman ja Rasmus Talts (Raul Musta SK) alistasid teises ringis esimese asetusega Ungari paari Csanad Horvathi ja Milan Mesterhazy 21:18, 8:21, 21:17, kuid veerandfinaalis seitsmenda asetusega itaallaste Marco Danti ja Simone Piccinini vastu jäädi hätta 12:21, 11:21. Viimased mängisid end ka finaali tailaste vastu.