Eesti sulgpallurite laeks Liepajas jäi üks finaalikoht

Liepajas laupäeval lõppenud rahvusvahelisel noorteturniiril Yonex Latvia U17 2022 andsid tooni ukrainlased. Sõjatules vaevleva riigi noored võidutsesid viiest mänguliigist neljas. Eestlaste laeks jäi üks finaalikoht ning viis kolmandat kohta.

Noormeeste turniiril oli teoreetiliselt võimalik eestlaste finaal, sest tabeli ülemiselt poolelt jõudis nelja parema sekka Andrei Schmidt (Triiton) ning alumiselt poolelt Marti Joost (Nõo SK). Nõo noormees jätkas ka laupäeva hommikul peetud poolfinaalides võidukalt, alistades Vladislav Kunini (Ukraina) 21:18, 18:21, 21:5. Schmidt seevastu pidi oma poolfinaalis tunnistama esimese asetusega Ivan Tsaregorotsevi (Ukraina) selget paremust. Esimeses geimis kogus Andrei kümme ja teises vaid kaheksa punkti.

Finaal Joosti ja Tsaregorotsevi vahel oli avageimis veelgi ühepoolsem, Joost suutis noppida vaid neli punkti. Teine geim oli tasavägisem, kuid lõppes samuti ukrainlase võiduga 21:15. Schmidtile seega kolmas koht, 5.–8. kohta jäid jagama Priit Põder (Triiton) ja Karl Mattias Pedai (Valge Hani).

Andrei Schmidt teenis Liepajas kaks kolmandat kohta. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Neidude üksikmängus jõudis Emilia Šapovalova (TÜASK) parima Eesti mängijana veerandfinaali. Tema ees ukse poolfinaali sulgenud Maria Korjagina (Ukraina) pidi aga finaalis tunnistama Leedu noorte paremikku kuuluva Vilte Paulauskaite paremust. Korjagina võitis küll avageimi 21:12, kuid teises jäi omakorda peale leedulanna 21:11 ning võitis ka otsustava kolmanda 21:19.

Eesti meespaare mängis end nelja parema sekka kaks, kuid mõlemad kaotasid oma poolfinaali ning jäid jagama kolmandat kohta. Karl Aksel Männik ja Siim Saarse jäid alla esimese asetusega Ukraina paarile Jegor Romanjuk – Ivan Tsaregorotsev 19:21, 7:21, Marti Joost ja Rasmus Roogsoo (Triiton) kaotasid Oleksandr Tsõrunile ja Danilo Matsile 16:21, 12:21. Finaalivõit kuulus esimese asetusega paarile 21:12, 21:18.

Neidude paarismängu poolfinaalis ei suutnud teise asetusega Heili Merisalu ja Emilia Šapovalova kohtumist ukrainlannade Maria Korjagina ja Jaroslava Vantsarovska vastu enda kasuks kallutada. Avageim kaotati 12:21, ja teine 15:21. Finaalis sai Ukraina paar üle Vilte Paulauskaitest ja Monika Sukackaitest 21:19, 21:12.

Segapaarismängus jõudsid nelja parema sekka esimese asetusega Schmidt ja Merisalu ning kolm segapaari Ukrainast. Eesti paaril tuli poolfinaalis tunnistada Vladislav Kunini ja Jaroslava Vantsarovska paremust 21:12, 21:17. Turniiri võitsid siiski teise asetusega Danilo Mats ja Viktoria Polištšuk, alistades kaasmaalased mõlemas geimis 21:17.