Eesti sulgpallurid jõudsid neljas mänguliigis poolfinaali

Liepajas peetaval rahvusvahelisel noorteturniiril Yonex Latvia U17 2022 selgusid teisel võistluspäeval poolfinalistid.

Noormeeste turniiril on võimalik eestlaste finaal, sest tabeli ülemiselt poolelt jõudis nelja parema sekka Andrei Schmidt (Triiton) ning alumiselt poolelt Marti Joost (Nõo SK). Triitonlane alistas teise ringi kohtumises Kirilo Kolesnitšenko (Ukraina) 21:17, 21:18, veerandfinaalis Nojus Tenikaitise (Leedu) 21:9, 21:12 ning kohtub finaalipääsu nimel esimese asetusega Ivan Tsaregorotseviga (Ukraina), kes kaheksa parema seas mängis 21:10, 21:7 üle Priit Põderi (Triiton). Osalemisest loobunud Rene Leemanilt mänguta võidu saanud Joost oli veerandfinaalis kindlalt parem kaasmaalasest Karl Mattias Pedaist (Valge Hani) 21:13, 21:6 ning mängib poolfinaalis teise ukrainlase Vladislav Kuniniga.

Neidude üksikmängus jõudis ainsa Eesti mängijana veerandfinaali Emilia Šapovalova (TÜASK), olles parem klubikaaslasest Karolina Pintšukist 21:17, 21:8. Veerandfinaalis Maria Korjagina (Ukraina) tuli Šapovaloval end aga kaotajaks tunnistada – 13:21, 12:21. Kaisa Liis Lepp (Triiton) kaotas teises ringis Anvita Harakamanile (Rootsi) 14:21, 12:21, Heili Merisalu (Nõo SK) Jogailė Kelečiūtėle (Leedu) 18:21, 18:21.

Eesti meespaare mängis end nelja parema sekka kaks. Karl Aksel Männik ja Siim Saarse alistasid Leedu paari Rokas Lesinskase ja Nojus Tenikaitise 21:5, 21:16 ning on laupäeva hommikul vastamisi esimese asetusega Ukraina paariga. Marti Joost ja Rasmus Roogsoo toimetasid võidukalt (21:2, 21:14) lätlaste Rolands Bratčikovsi ja Leonardo Golovčenko vastu ning nemadki saavad poolfinaalis mängida ukrainlastega. Oleksandr Tsõrun ja Danilo Mats võitsid veerandfinaalis Andrei Schmidti ja Rasmus Taltsi pika heitluse järel 11:21, 21:15, 21:17.

Neidude paarismängus alistasid teise asetusega Heili Merisalu ja Emilia Šapovalova hõlpsasti Leedu esinduse Aurelija Ramaneckaite ja Godą Vancevičiūtę 21:13, 21:11 ning püüavad finaalipääsu ukrainlannade Maria Korjagina ja Jaroslava Vantsarovska vastu.

Segapaarismängus jõudsid nelja parema sekka esimese asetusega Schmidt ja Merisalu ning kolm segapaari Ukrainast. Eesti paaril tuli poolfinaali jõudmiseks üle mängida kaks Leedu duetti. Daniel Leonoviči ja Aurelija Ramaneckaite vastu saadi sellega hakkama numbritega 21:8, 21:6, Nojus Tenikaitis ja Taja Leonovič alistati 21:14, 21:12. Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias, Rasmus Talts ja Emilia Šapovalova, Priit Põder ja Romili Vakk ning Karl Aksel Männik ja Karolina Pintšuk kaotasid kõik teises ringis ukrainlastele, Karl Mattias Pedai ja Kaisa Liis Lepp jäid sama riigi esindajatele alla esimeses ringis.

Kõrvalturniiril muudele noorte vanuseklassidele selgusid reedel võitjad paarismängudes. U-15 vanuseklassi turniiri meespaarismängus kaotasid Karl Mattias Pedai ja Priit Põder poolfinaalis hiljem finaali võitnud Leedu paarile, kolmanda koha saaja otsustanud mängus jäädi alla ka ukrainlastele 14:21, 21:19, 15:21. Kaspar Sorge ja ukrainlane Jegor Tšurkin said kuuenda koha. Tüdrukute seas Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk alagrupist poolfinaali ei pääsenud, kuid lohutusturniiril võideti kaks vastast ning hõivati kokkuvõttes viies koht.  Segapaarismängus jäid Kaspar Sorge ja soomlanna Unni Parikka ühe võidu ja kahe kaotusega oma alagrupis kolmandaks.