Eesti meespaar võitis Poolas, naispaar nelja parema seas

Poolas Suwalkis peetud rahvusvahelisel noorte sulgpalliturniiril (Malow Yonex Youth Festival) läks eestlastel kõige paremini U-15 vanuseklassis, kus Kaspar Sorge (TÜASK) ja Marten Põder (Triiton) saavutasid esikoha. Tartlased võitsid play-offi avaringis Pavlo Duševini ja Maksim Urbanski (Ukraina) 21:15, 21:7, veerandfinaalis kohaliku paari Karol Pyrliki ja Filip Żegleńi 21:17, 21:18 ning poolfinaalis Hubert Ceglinski (Inglismaa) ja Michal Vybírali (Tšehhi) 21:14, 21:13. Finaalis madistati ukrainlaste Vadim Sapožnikovi ja Kondrati Želiznjakiga ning taas piisas kahest geimist – 21:14, 21:11!

Kaspar Sorge ja Marten Põder. Foto: Triiton

Segapaarismängus pidid Sorge (TÜASK) ja Carmella Krislin Kruus (Triiton) veerandfinaalis tunnistama ukrainlaste Vadim Sapožnikovi ja Varvara Poperežai paremust 21:14, 21:9. Kaheksa parema sekka jõudsid ka nõolased Andre Looskari ja Kirsika Vaidla, kuid kaotasid seal Savvas Savvidesele (Küpros) ja Maria Jedrusikile (Poola) 13:21, 13:21.

U-17 vanuseklassi turniiril Malow Yonex Polish U17 International 2024 mängisid Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk (Triiton) poolfinaalis esimese asetusega Jore Kavaliauskaite ja Jorune Salnaitega (Leedu) ning kaotasid 16:21, 18:21. Leedulannad võitsid ka kogu turniiri, saades finaalis kahes geimis jagu poolataridest. Veerandfinaalis napilt (25:23, 21:19) Priit Põdra (Triiton) alistanud esimese asetusega Vladõslav Kunin (Ukraina) võitis ka kogu turniiri.

Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk. Foto: Triiton