Carolina Marín võitis All England Openi

Maailma vanimat ja mainekamat sulgpalliturniiri All England Openit peeti läinud nädalal Birminghamis juba 114. korda. Super 1000 kategooriasse kuulunud turniiri auhinnafond oli 1,3 miljonit dollarit. Üksikmängu võitja teenis 91 000 dollarit, paarismängus jagasid võitjad omavahel 96 200 dollarit. Viiest esikohast neli läksid Aasiasse (kaks Indoneesiasse, üks Hiinasse ja Lõuna-Koreasse) ja üks jäi Euroopasse (Hispaania).

Meeste üksikmängus lõppes maailma esireketi Viktor Axelseni (Taani) turniir seekord veerandfinaalis, kus ta kaotas Anthony Sinisuka Gintingile (Indoneesia) 21:8, 18:21, 19:21. Viimane alistas poolfinaalis kolmes geimis ka viimase Euroopa “musketäri” Christo Popovi (Prantsusmaa), kuid finaalis pidi tunnistama kaasmaalase Jonatan Christie paremust 21:15, 21:14.

Naistest võidutses viienda asetusega Carolina Marín. Mitmete vigastuste järel taas tippvormi tõusnud hispaania sulgpallur alistas esikohamängus neljanda asetusega Akane Yamaguchi (Jaapan). Avageimi võitis kolmekordne MM-kuld Marín 26:24, teises juhtis 11:1 ning seejärel vigastada saanud 2021. ja 2022. aasta maailmameister loobus. Maailma esireket ja valitsev maailmameister An Se-Young (Lõuna-Korea) kaotas Yamaguchile poolfinaalis kolmes geimis, Marín oli kindlalt parem edetabeli kolmandast Tai Tzu-yingist (Taiwan) 21:13, 21:12.

Meeste paarismängus tõid Indoneesiale teise esikoha Fajar Alfian ja Muhammad Rian Ardianto. 2022. aasta maailmameistrid Aaron Chia ja Soh Wooi Yik (Malaisia) suutsid finaalis kaks MM-pronksi (2019, 2022) võitnud meeste vastu mõlemas geimis saavutada 16 punkti. Maailma esipaar Satwiksairaj Rankireddy ja Chirag Shetty (India) langes juba teises ringis.

Naiste paarismängus jäid kaotuseta teises asetusega Baek Ha-Na ja Lee So-Hee. Lõuna-Korea paar suutis finaalis Nami Matsuyama ja Chiharu Shida (Jaapan) vastu peale jääda 21:19, 11:21, 21:17. Nelja parema sekka jõudis kaks paari Jaapanist ja kaks Lõuna-Koreast. Maailma esipaar Chen Qingchen ja Jia Yifan (Hiina) piirdus kahe ringiga.

Segapaarismäng oli ainus mänguliik, kus esimese asetusega paar ka esikoha sai. Kolmekordsed maailmameistrid Zheng Siwei ja Huang Yaqiong (Hiina) alistasid teise asetusega Yuta Watanabe ja Arisa Higashino (Jaapan) 21:16, 21:11. Tublid olid hollandlased Robin Tabeling ja Selena Piek, kes mängisid end välja poolfinaali.