Andrei Schmidtile ja Emilia Šapovalovale kaks kulda

Lenne Sulgpallikeskuses Jüris selgitati nädalavahetusel Eesti juunioride (U-19) vanuseklassi meistrid. 24 medalit jagunesid kuue klubi sulgpallurite vahel, edukaim oli taas Triiton 11 (5+3+3) autasuga, järgnesid Raul Musta SK 5 (2+2+1), TÜASK 4 (1+1+2), Nõo SK 2 (0+1+1), Tallinna Sulgpallikeskus 1 (0+1+0) ning Pärnu SK 1 (0+0+1) medaliga.

Kui mullu Jüris peetud juunioride Eesti meistrivõistlustel võitis Andrei Schmidt (Triiton) kõik kolm kuldmedalit, siis samas saalis peetud tänavusel turniiril sai tartlane kaela kaks kulda ja ühe pronksi. Andrei pidas kahe päeva jooksul kümme kohtumist ning kaotas neist vaid ühe… Kahe kullaga sai Jürilt koju tagasi sõita ka Emilia Šapovalova, kes mullu teenis samalt jõuproovilt kulla, hõbeda ja pronksi.

Triitoni medalivõitjad juunioride Eesti meistrivõistlustel 2024 koos treeneritega.      Foto: Oleg Harchenko / ESL

NOORMEESTE ÜKSIKMÄNG

1 – Andrei Schmidt (Triiton, 1) 21:16, 21:11
2 – Marti Joost (Nõo SK, 2)
3 – Siim Saarse (Pärnu SK, 5) 21:18, 21:19
4 – Rasmus Roogsoo (Triiton, 3)

Esimesena sai Schmidtil kaitstud noormeeste üksikmängu esikoht, kusjuures finaali pääsemiseks tuli tal rohkem vaeva näha kui esikohamängu võitmisega. Pärnulane Siim Saarse kaotas meie mehele küll avageimi 7:21, kuid oli teises kui ümber sündinud. Viienda asendusega noormees võitis selle 21:19 ning püsis kuni lõpuni konkurentsis ka kolmandas. Otsustava geimi võitis siiski tiitlikaitsja 21:18.

Finaal teises poolfinaalis oma paarismängupartneri Rasmus Roogsoo (Triiton) 21:11, 21:16 üle mänginud Marti Joostiga (Nõo SK) suurt pinget ei pakkunud. Schmidt võitis valitseva U-17 vanuseklassi Eesti meistri ja sel turniiril teise asetusega nõolase vastu avageimi 21:16 ja teise veel kindlamalt 21:11.

Pronksimängus kindlustas Pärnu Sulgpalliklubile medali Saarse, alistades Roogsoo 21:18, 21:19.

Noormeeste üksikmängu esikolmik. Foto: Oleg Harchenko / ESL

NEIDUDE ÜKSIKMÄNG

1 – Marija Paskotši (Raul Musta SK, 1) 21:17, 21:16
2 – Romili Vakk (Triiton, 3)
3 – Heili Merisalu (TÜASK, 2) 21:14, 8:21, 21:19
4 – Kaisa Liis Lepp (Triiton, 4)

Neidude üksikmängus võidutses samuti esimesena tabelisse paigutatud mängija. Hommikuses poolfinaalis Kaisa Liis Lepast 21:14, 21:17 jagu saanud Marija Paskotši (Raul Musta SK) jättis kuldmedali kodusaali, alistades finaalis mullu novembris U-15 vanuseklassi Eesti meistriks kroonitud Romili Vaki (Triiton) 21:17, 21:16. Aasta tagasi oli Paskotši finaalis alla jäänud Emilia Šapovalovale (Triiton), kes nüüd langes konkurentsist veerandfinaalis just kaotusega Vakile.

Kaht medalit Triiton sellest mänguliigist ei saanud, sest Lepp kaotas poolfinaalis Vakile alla jäänud Heili Merisalule (TÜASK) pronksimängu kolmes geimis (viimane neist 19:21).

Neidude üksikmängu esikolmik. Foto: Oleg Harchenko / ESL

NOORMEESTE PAARISMÄNG

1 – Oliver Hani ja Andrei Schmidt (Triiton, 1) 18:21, 22:20, 21:18
2 – Rene Leeman ja Rasmus Talts (Raul Musta SK, 3)
3 – Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton, 2) 21:12, 21:17
4 – Priit Põder (Triiton) ja Siim Saarse (Pärnu SK, 4)

Finaalist tuli äge andmine. Hani ja Schmidt kaotasid avageimi 18:21, kuid teises õnnestus koduplatsil mänginud Leemani ja Taltsi vastu peale jääda 22:20 ning viia mäng otsustavasse geimi. Seegi oli mõlemale poole võimalusi pakkuv, kuid lõppes viimaks ikkagi tartlaste võiduga 21:18 ning Leeman ja Talts pidid teist aastat järjest leppima hõbedaga.

Mullust pronksivõitu kordasid Joost ja Roogsoo, kes medalimängus jäid Põderi ja Saarse vastu peale kahes geimis.

Noormeeste paarismängu esikolmik. Foto: Oleg Harchenko / ESL

NEIDUDE PAARISMÄNG

1 – Heili Merisalu (TÜASK) ja Emilia Šapovalova (Triiton, 2) 21:15, 18:21, 21:17
2 – Laura-Liis Kale (TSKeskus) ja Karolina Pintšuk (TÜASK, 4)
3 – Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK, 1) 21:15, 21:11
4 – Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk (Triiton, 3)

Mullu jäid Merisalu ja Šapovalova finaalis alla triitonlannadele Elisaveta Berikule ja Emili Pärsimile, seekord tehti juba uute vastastega vigade parandus. Kale ja Pintšuki vastu võideti avageim 21:15 ja ehkki teine geim kuulus Tallinna – Tartu paarile 21:18, võitsid kolmanda taas tartlannad 21:17. Merisalu sai üksikmängu pronksile lisaks nüüd kuldse medali.

Pronks kuulus esimese asetusega Liiasele ja Paskotšile, kes laupäevases poolfinaalis Kalele ja Pintšukile alla jäid.

Neidude paarismängu esikolmik. Foto: Oleg Harchenko / ESL

SEGAPAARISMÄNG

1 – Rasmus Talts (Raul Musta SK) ja Emilia Šapovalova (Triiton, 3) 20:22, 21:10, 21:15
2 – Oliver Hani ja Romili Vakk (Triiton, 4)
3 – Andrei Schmidt (Triiton) ja Heili Merisalu (TÜASK, 1) 19:21, 21:7, 21:10
4 – Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias (Triiton, 2)

Ehkki Emilia Šapovalova sai pärast naispaarismängu finaali puhata vaid loetud minutid, suutis ta ka segapaarismängu finaali võidukalt lõpetada. Koos Rasmus Taltsiga loovutati küll avageim Triitoni paarile HaniVakk 20:22, kuid edasi jätkati kahe geimivõiduga – 21:10 ja 21:15.

Schmidt ja Merisalu kindlustasid endale kolmanda medali samuti kolmegeimilise heitluse järel, sest Roogsoo ja Liiase vastu tuli esimesena asetatud paaril end pildile tagasi võielda 19:21 kaotatud avageimi järel. Teise geimi võitsid Schmidt ja Merisalu 21:7 ja kolmanda 21:16. Schmidtile siis seekord kaks kulda ja üks pronks, Merisalule üks kuld ja kaks pronksi.

Segapaarismängu esikolmik. Foto: Oleg Harchenko / ESL