Andrei Schmidt püsib kahe kulla kursil

Mullu Jüris peetud juunioride Eesti meistrivõistlustel võitis Andrei Schmidt (Triiton) kolm kuldmedalit. Aasta hiljem samas saalis peetaval samalaadsel turniiril püsis tartlane päris esimese mängupäeva lõpuni samal kursil, kuid vääratas siis segapaarismängu poolfinaalis ning peab pühapäeval selles mänguliigis võitlema “vaid” pronksi eest.

Noormeeste üksikmängus oli Schmidt avaringis vaba, teises alistas Mikk Mardo (Raul Musta SK) 21:5, 21:5 ja veerandfinaalis Rene Leemani (Raul Musta SK) 21:16, 14:21, 21:14. Pühapäeval tuleb tiitlikaitsjale poolfinaalis vastu Siim Saarse (Pärnu SK).

Tabeli alumises pooles selgitavad teise finalisti Rasmus Roogsoo (Triiton) ja Marti Joost (Nõo SK). Kolmanda asetusega Roogsoo oli veerandfinaalis 21:19, 13:21, 21:18 parem klubikaaslasest Oliver Hanist, teise asetusega Joost ei loovutanud oma kahele vastasele üheski geimis üle kaheksa punkti.

Noormeeste paarismängus võitsid Schmidt ja tema paariline Oliver Hani esimese kohtumise 21:7, 21:4 ning poolfinaalis saadi kindlalt 21:10, 21:17 jagu ka Priit Põderist (Triiton) ja Siim Saarsest (Pärnu SK). Finaalis mängitakse kolmanda asetusega Rene Leemani ja Rasmus Taltsiga (Raul Musta SK). Viimased kukutasid poolfinaalis pronksimängu Joosti ja Roogsoo tulemusega 21:18, 23:21. Leeman ja Talts olid finalistid ka mullu, siis kaotati kuldmedal Schmidtile ja nüüdseks juuniorieast välja kasvanud Hugo Themasele.

Segapaarismängus on Schmidti partneriks tänavu Heili Merisalu (TÜASK). Algus oli kindel, Kaspar Kaasik ja Ilona Roogsoo (Triiton) alistati 21:7, 21:6. Poolfinaalis mängiti veel ühe igapäevasest trennist tuttava paariga. Oliver Hani ja Romili Vakk ei kavatsenudki finaalipaika võitluseta loovutada, hoopis vastupidi. Neljanda asetusega paar võitis avageimi 21:16. Teises jäid favoriidid peale 21:14, kuid lõpuni tasavägise kolmanda võitsid 22:20 Hani ja Vakk.

Tabeli alumiselt poolelt jõudsid finaali kolmanda asetusega Rasmus Talts (Raul Musta SK) ja Emilia Šapovalova (Triiton), kes said 22:20, 21:16 võidu teisena tabelisse asetatud Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liiase (Triiton) üle.

Neidude üksikmängus pääses nelja parema sekka kaks Triitoni sulgpallurit. Romili Vakk (3. asetus) pidi selleks veerandfinaalis alistama tiitlikaitsja Emili Šapovalova 21:14, 21:12, Kaisa Liis Lepp (4.) mängis üle Karolina Pintšuki (TÜASK) 21:9, 21:18. Poolfinaalis on Lepa vastaseks esimese asetusega Marija Paskotši (Raul Musta SK), Vakk mängib kullamängu saamise nimel teise asetusega Heili Merisaluga.

Naispaarismängu finaalis on Triitoni värvid samuti esindatud, sest Merisalu ja Šapovalova võitsid pärast 15:21 kaotatud avageimi teises Leppa ja Vakki 24:22 ning kolmandas 21:15. Esimese asetusega Liias ja Paskotši pidid samuti kolmgeimilises lahingus tunnistama Laura-Liis Kale (TSKeskus) ja Karolina Pintšuki paremust 13:21, 23:21, 16:21 ning peavad leppima pronksikohtumisega.