Triitonlased noppisid Jüris rohkelt esikohti

Eesti noorte GP-sarja kolmandaks osavõistluseks kogunes sulgpallirahvas Lenne Sulgpallikeskuses Jüris. Arvestust peeti viies vanuseklassis nii A- kui ka B-liigas.

U-19 vanuseklassis võidutses üksikmängus Marti Joost (Nõo SK), kes finaalis alistas kahes geimis soomlase Axel Grasi. Veerandfinaalis kolmes geimis oma klubikaaslase Rasmus Roogsoo (Triiton) 18:21, 21:15, 21:18 üle mänginud Hannes Hani jäi poolfinaalis Joostile alla 15:21, 21:23. Tasumise tund saabus meespaarismängus, kus Hannes ja Oliver Hani said Joostist ja Roogsoost jagu 22:20, 21:9 ning finaalis jäädi 17:21, 21:18, 21:14 peale ka Karl Aksel Männiku (TÜASK) ja Siim Saarsega (Pärnu SK) mängides.

Naiste paarismängus jäid kaotuseta Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK), esikoha saaja otsustanud mängus oldi 21:10, 21:14 paremad Mirethe Möllerist ja Emma-Mari Tehust (Pärnu SK). Teise asetusega Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk olid poolfinaalis sunnitud andma Möllerile ja Tehule loobumisvõidu. Segapaarismängus võidutsesid Roogsoo ja Liias, finaalis löödi 21:18, 21:19 Andre Martin Reinsi (Raul Musta SK) ja Mika Sakariast (TSKeskus).

U-17 vanuseklassis jõudsid noormeeste seas esinelikusse vaid Triitoni mängijad. Finaalis oli Priit Põder parem Oliver Hanist 21:12, 21:8, poolfinaalide kaotajad olid vastavalt Jürgen Orav ja Karl Mattias Pedai. Ka neidude seas oli finaal Triitoni siseasi, Romili Vakk võitis Lumikki Liiase 21:13, 21:10. Emma Themas jõudis poolfinaali.

Noormeeste paarismängus oli Triitonil esikoht käes samuti juba enne finaali, sest esikohamäng oli meie meeste päralt. Karl Jonas Lõhmus ja Jürgen Orav võitsid esimese asetusega Karl Mattias Pedai ja Priit Põdra vastu avageimi 21:19 ja teise 21:17. Neidude konkurentsis jäid kaotuseta Annabel Mutso ja Emma Themas (Triiton), viimasena nende vastasteks olnud Grettel Luts ja Kelli Muinast (TSKeskus) mängiti üle 21:9, 21:17.

Priit Põder ja Annabel Mutso (Triiton) kinnitasid oma esimest asetust, võites segapaarismängu finaalis teise Triitoni paari Karl Mattias Pedai ja Romili Vaki 21:17, 21:8.

U-15 vanuseklassis saatis poiste seas edu Kaspar Sorget (TÜASK). Finaalis pidi tema 21:13, 21:9 paremust tunnistama Oskar Laanes (Triiton). Teise esikoha teenis Sorge paarismängus koos Marten Põdraga (Triiton). Laanes ja soomlane Lassi Lybeck mängiti teisele kohale skooriga 21:18, 21:19.

Tüdrukute konkurentsis jõudis kolme soomlanna kõrval ainsa kohaliku tegijana poolfinaali Carmella Krislin Kruus (Triiton), kuid Anana Kandalale tuli seal alla jääda 16:21, 14:21. Külaline Soomest võitis ka finaali. Esikohata Kruus siiski ei jäänud, sest koos Sorgega võideti segapaarismängu finaalis Timo-Alen Prokopenko (TSKeskus) ja Unni Parikka (Soome) 17:21, 21:12, 21:10. Triitonlased Kaspar Kaasik ja Ilona Roogsoo jõudsid poolfinaali.

U-13 vanuseklassis võidutsesid tüdrukute paarismängus tartlannad. Mia-Liis Migur (Veeriku Badminton) ja Eileen Pärsim (Triiton) võitsid esikohamängus TSKeskuse paari Helene Pähkel ja Maria Somova 23:21, 16:21, 21:15. Maria Berik ja Maria Kornejeva (Triiton) kaotasid poolfinaalis hilisematele võitjatele kolmes geimis.

U-11 vanuseklassis oli Alfred Perv (Triiton) üksikmängus neljas, tüdrukutest sai Kirsikka Bianka Liias (Triiton) kolmanda koha.

B-liigas said Triitoni mängijatest esikoha Merili Tiidoma (U-19 TÜ), Samantha Kajandi ja Marri Lankov (U-17 TP), Elis Tomann (U-15 TÜ) ning Mia Rianna Ruul (U-13 TÜ ja TP koos Kirke Kärneriga TSKeskusest), poolfinaali jõudsid Maksim Krikuhhin (U-17 PÜ), Rudolf Meus (U-15 PÜ) ja Stella Sauman (U-13 TÜ).