Themas ja Berik jõudsid Prantsusmaal poolfinaali

Prantsusmaal Saint Louis’s peetud Junior International Seriesi turniiril Yonex 3 Borders U19 2023 mängisid hästi Hugo Themas ja Elisaveta Berik. Segapaarismängus jõudis kolmanda asetusega Triitoni paar kolme võiduga poolfinaali, kus aga tuli tunnistada Araabia Ühendemiraate esindavate Dhiren Ayyappani ja Mysha Omer Khani paremust. Avageimi tartlased küll võitsid 21:11, kuid teise kaotasid 19:21 ja kolmanda 17:21. Finaalis madistas AÜE paar kolm geimi ka Simon Kraxi (Saksamaa) ja Sofia Lavrova (Ukraina) vastu, kuid seal jäid lõpuks peale eurooplased 15:21, 21:16, 21:15.

Themas ja Berik olid avaringis vabad, teises ringis alistati Šveitsi paar Liron Ubieto – Anic Metzger 21:9, 21:12, kolmandas saadi jagu prantslastest Anthony Gourdonist ja Clara Ayuso Thevenet’st 21:15, 20:22, 21:13. Koha poolfinaalis tagas 21:16, 21:19 võit viienda asetusega prantslaste Matys Duru ja Clemence Gaudreau’ üle.

Veerandfinaali mängisid end välja Andrei Schmidt ja Emili Pärsim. Neljanda asetusega triitonlased olid samuti avaringis vabad, kuid seejärel võideti Zhi Lun Ong ja Laura Végh 21:7, 21:13 ning Leo Boichat ja Lana Cesari (kõik Šveitsist) 21:14, 21:12. Ukse poolfinaali sulgesid meie omade ees prantslased Erwan Hamel ja Lilou Schaffner võiduga 21:16, 21:11.

Meeste üksikmängus pääses Hugo Themas 21:11, 21:12 võiduga Roman Phu (Šveits) üle teise ringi, kuid kaotas seal Yu-Jui Lee’le (Taiwan) 15:21, 10:21. Andrei Schmidt kaotas avaringis tasavägises kohtumises sakslasele Alexander Beschile 17:21, 19:21.

Noormeeste paarismängus alustasid Schmidt ja Themas 21:14, 21:14 võiduga šveitslaste Liron Ubieto ja Leander Züsti üle, kuid järgmises ringis oma kolmandat asetust õigustada ei suudetud. Dev ja Dhiren Ayyappan (AÜE) jäid peale 26:24, 21:11 ning purjetasid lõpuks välja finaali.

Naiste paarismängus kaotasid Berik ja Pärsim avaringis Saksamaa esindajatele Ella Nevele ja Aurelia Wulandokole 21:19, 16:21, 13:21.