Tartlannad Haarlemis kolmandasse ringi ei jõudnud

Juunioride sulgpalliturniir Hollandis Haarlemis (Yonex Dutch Junior International 2020) lõppes mõlemale Tartu neiule reedeste platsil käimistega. Ramona Üprus (TÜASK) kaotas pärastlõunal üksikmängus Jaymie Laurensile (Holland) 22 minutit väldanud pallivahetustes 14:21, 18:21, Catlyn Kruus (Triiton) jäi 28 minutiga alla Mansi Singh’ile (India) 19:21, 16:21. Naiste paarismängus kaotati koos Lõuna-Korea paarile 13:21, 8:21.

Avageimis hakkas Üprus kodupubliku ees mänginud Laurensile hästi vastu, juhtides veel 9:8. Seejärel õnnestusid 16-aastase hollandlanna rünnakud paremini ja ta sai omakorda ette 12:9 ning eduseisult 16:14 sammus viis punkti järjest noppides geimivõiduni 21:14.

Teises geimis võitles Ramona välja kaks viigiseisu (6:6, 7:7), kuid vastast enda mänguplaanile allutada ei suutnud. Euroopa juunioride sarja reitingus üksikmängus kõrgel seitsmendal kohal paiknev Laurens tormas uuesti juhtima. Üprus vähendas küll veel vahe ühele punktile (17:18), kuid lõpuspurdi võitis vastane 3:1 ning geimi (ja matši) teiselt matšpallilt 21:18.

Ka Singh võitis kahes geimis

Kruus lubas vastasele avageimis 4:1 algedu, kuid võttis siis järgi 4:5. Singh oli aktiivne edasi ning juhtis vaheajaks 11:4. Kerget võitu India sulgpallur siiski ei saanud, sest tartlanna sai oma löögid samuti klappima, jõudis viigini 13:13 ning korraks isegi ette (16:15). Singh mängis end uuesti juhtima 18:16, kuid kohe vastas ka Catlyn 3:o spurdiga ning jõudis setivõidust vaid kahe punkti kaugusele. Paraku kolm viimast punkti kirjutati Singh’i kontole. 21:19.

Teine geim kulges seisuni 5:5 stsenaariumi “Singh ette, Kruus viigistab” järgi. Tasavägine mäng jätkus ning vaheajaks oli Kruus ees 11:9 ja pärast seda korraks isegi kolme punktiga (14:11). Tartlanna viimane edu oli 15:14 ja viik 15:15. Viimaste punktide mängimisel oli Singh taas kindlus ise ning võitis 21:16.

Jung ja Koo olid liiga tugevad

Naispaarismängus kohtusid Kruus ja Üprus õhtupoolikul 17-aastastest korealannade Hee-Su Jungi ja Bo-Eun Kooga. Neist esimene on BWF-i juunioride edetabelis naiste paarismängu arvestuses 497. ja teine 201. Avageimis pakkus meie paar konkurentsi seisuni 7:7, järgmine punkt saadi alles siis, kui vastastel oli neid juba kuraditosin. Kaksteist minutit kestnud geimi võitsid korealannad 21:13.

Teises geimis läksid Kruus ja Üprus ette 3:1, kuid edasi järgnes taas ühesuunaline liiklus. Vaheajaks juhtisid Jung ja Koo 11:4 ning 24 minutit kestnud matši lõpetas Aasia sulgpallurite matšpall seisuks 21:8.